Як розвинути соціальні послуги для людей старшого віку та з інвалідністю у громадах Львівщини: триває реєстрація на Форум
До участі запрошують представників громад та районних адміністрацій, громадських організацій і соціально-відповідального бізнесу, релігійних організацій.
У четвер, 26 жовтня, у Львові відбудеться Форум «Соціальні послуги підтримки: люди старшого віку, люди з інвалідністю у громадах Львівщини». Під час події у спільноті фахівців відбуватиметься обговорення щодо перешкод та можливостей для розвитку гідних і доступних послуг для людей старшого віку та з інвалідністю й забезпечити спроможність громад.
Форум об’єднає 150 учасників, зокрема державний та міжнародний, приватний і громадський сектори. Передбачені виступи заступниці міністра соціальної політики України Уляни Токарєвої, Радниці – уповноваженої Президента України з питань безбар'єрності Тетяни Ломакіної, очільника Львівської ОВА Максима Козицького.
Форум відбудеться з ініціативи Львівської ОВА в межах реалізації Комплексної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення в області (лінк на матеріал про програму). Партнерами події є Міністерство соціальної політики України, а також Представництво HelpAge International в Україні за підтримки Age International і Disasters Emergency Committee, громадська організація «Птаха України», благодійний фонд «ДіaгноМЕД» та проєкт «Психічне здоров'я для України», «Данська рада у справах біженців/DRC», Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу.
Програма Форуму:
9:30-10:00 – Реєстрація, кава-перерва
10:00-11:15 – Національний та обласний рівні, громади і приватний сектор.
Тема: Виклики і можливості для людей, бачення подальшого розвитку.
Модераторка: Галина Бордун – голова Координаційного центру підтримки цивільного населення при ЛОВА.
Учасники:
- Токарєва Уляна – заступниця міністра соціальної політики України;
- Максим Козицький – начальник Львівської обласної військової адміністрації;
- Орест Сувало – координатор україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров'я для України», виконавчий директор Інституту психічного здоров’я УКУ.
Додаткова тема: Досвід представників приватного сектору та громадських організацій.
11:15-11:45 – Панельна дискусія «Жива розмова».
Модераторка: Уляна Салій – радіоведуча, тренерка у «Аґрус Практика Слова», авторка подкасту про професії «Сродна Праця» на радіо SKOVORODA.
Учасники: люди, які змінили своє життя, живучи активно та змістовно, які знайшли рішення. Історії про «все можливо».
11:45-12:30 – Презентація результатів фокус-груп при офісах Координаційного центру: дослідження майбутнього бачення і готовність до співпраці.
Учасники: представники організацій «HelpAge» та «Данська рада у справах біженців».
12:30-12:45 Онлайн-включення:
Тетяна Ломакіна – Радниця – уповноважена Президента України з питань безбар'єрності.
12:45-13:30 – Розмова експертів: фахівці, лікарі, соціальні працівники.
Тема: «Як мають виглядати нові послуги підтримки для людей з інвалідністю: від інтернатів до інклюзивних громад».
Модераторка: Марія Бачмага – директорка громадської організації «PH Capital. Експерти з громадського здоров'я».
Учасники: Галина Штогрин, Олена Темченко, Олександра Янович, Мар'ян Цудний, Галина Гушул.
13:30-15:00 - неформальне спілкування, кава-брейк
Захід відбудеться у Львові. Реєстрація для участі у Форумі – за посиланням. Дедлайн – 22 жовтня.
Нагадаємо, цьогоріч у березні на Львівщині відбувся перший Форум «Соціальні послуги підтримки: людей старшого віку та людей з інвалідністю в громадах Львівщини». Це був перший крок, щоб створити стаціонарні центри догляду для людей старшого віку та з інвалідністю у Львівській області. Як проходив захід – читайте за посиланням. Переглянути відеозапис події можна тут.
Додамо, що люди старшого віку та з інвалідністю, а також вимушено переміщені особи, ветерани і члени їхніх сімей, місцеві жителі, які перебувають у складних життєвих обставинах, у кожному районі Львівщини можуть безкоштовно отримати психологічну чи юридичну, фінансову чи гуманітарну допомогу, інформацію про місця проживання чи навчання. Допомогу надають фахівці з українських та іноземних організацій у Координаційному центрі підтримки цивільного населення при Львівській ОВА та районних офісах координаційного центру. Докладна інформація про їхню роботу – за посиланням.