Розвиток соціальних послуг підтримки вразливих верств населення обговорили під час Форуму на Львівщині
Участь у заході взяли представники відповідального бізнесу і громадських організацій, міжнародні партнери, а також громади області.
Сьогодні, 30 березня, відбувся Форум «Соціальні послуги підтримки людей старшого віку та людей з інвалідністю в громадах Львівщини». Під час заходу обговорили створення стаціонарних відділень для соціальних послуг підтримки найвразливіших категорій населення.
Модератором і стратегом форуму стала радниця начальника Львівської ОВА та голова робочої групи консультативно-координаційних центрів при районних військових адміністраціях Львівщини Галина Бордун. У межах панельних дискусій форуму обговорили питання функціонування геріатричних пансіонатів обласного підпорядкування, відділень стаціонарного догляду центрів надання соціальних послуг і територіальних центрів соціального обслуговування населення, а також благодійних прихистків та релігійних установ та викликів, які виникають.
Ініціатором форуму став начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
«Ментальне здоров'я, безбар'єрність та інклюзія є вкрай важливими, на що потрібно звертати особливу увагу. Мені приємно, що Львівщина стала простором, який об'єднує людей навколо спільних цілей. Коли ми говоримо про соціальні послуги, потрібно усвідомлювати, що будь-хто може опинитися в обставинах, у яких потребуватиме сторонньої допомоги. Маємо на меті втілити в життя пілотний проєкт соціальних послуг підтримки найбільш вразливих категорій населення. Залучити до цього процесу громади. Зі своєї сторони готові зайнятись координацією проєкту, знаходити партнерів та дофінансовувати. Хочемо зробити все необхідне для надання якісної та необхідної допомоги людям старшого віку та з інвалідністю. Цього потребують не лише внутрішньо переміщені особи, але й мешканці нашої області. Буду вдячний кожній громаді, яка долучиться до цього процесу, щоб створити всі умови для проживання цих осіб», – зазначив очільник Львівщини.
Віцепрем’єр-міністерка – Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук виступила з вітальним словом та розповіла про проєкт «Стратегія державної політики з внутрішнього переміщення до 2025 року».
«Лідери громад беруть на себе відповідальність і вмотивовано працюють для того, щоб підтримати людей, які постраждали внаслідок вторгнення росії. Людей, які тікаючи з Маріуполя, Донецька чи Харкова, шукали найголовніше – безпеку для себе та своїх рідних. Львівщина стала місцем порятунку для тисячі таких людей. Пригадую перші дні повномасштабної війни – залюднений львівський вокзал. Обласна влада, керівники громад показали значну ефективність в питанні пошуку житла для цих людей, пошуку харчування, роботи. Після перемоги ми потребуватимемо якісних послуг психологічної підтримки для людей, тож звертаю увагу представників від Офісу Президента, Першої леді, місцевої влади уже почати працювати над тематичними програмами допомоги. Львівщина уже показала успішні результати роботи у цьому напрямі за підтримки міжнародних партнерів», – наголосила Ірина Верещук.
Також Максим Козицький розповів про пілотний проєкт у напрямі ментального здоров'я.
«В області є категорія населення, яка гостро потребує психоемоційної підтримки. Під час повномасштабної війни це питання набуло особливого значення, адже усім людям, які постраждали, необхідна така підтримка. Ми готові її надавати. Для нас важливо запустити цей пілотний проєкт, щоб психологи при школах та соціальні працівники вміли правильно та систематично надавати необхідну та кваліфіковану допомогу тим, хто цього потребує», – зазначив Максим Козицький.
Додамо, форум є частиною стратегії Медико-психосоціальної послуги Львівщини, а сама подія відбулася в межах ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».
Щоб стати партнером розвитку психосоціальної послуги у Львівській області за координації консультативно-координаційних центрів РВА Львівської ОВА заповніть анкету за посиланням.