Допомога ветеранам війни: на Львівщині відбулось виїзне засідання за підтримки Комітету ВРУ з питань соціальної політики
Під час виїзного засідання круглого столу презентували чинні на Львівщині програми підтримки.
За підтримки Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів в області відбулось засідання круглого столу на тему: «Інформаційна кампанія щодо виплат, пенсій та соціальних гарантій членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України».
Захід відбувся під головуванням голови підкомітету з питань соціального захисту ветеранів Комітету Анатолія Остапенка.
«На сьогодні працюємо разом з Урядом над стратегіями ветеранської політики, яка включатиме такі напрями: забезпечення економічної свободи, забезпечення житлом, соціальна допомога та адаптація, освітні послуги, медичні послуги, відповідна інформаційна політика. Стосовно інформаційної політики щодо ветеранів, можна відзначити, що їхні історії успіху є найкращою темою для комунікації з суспільством. Ветерани – це найсильніші морально і психологічно люди. Шана і повага ветеранам полягає не в їх ідеалізації, а в свідомій готовності суспільства прийняти їх з усіма людськими якостями. На мою думку, найкраща комунікація для держави – це комунікація ветеранів з молодим поколінням. Їх досвід і приклад – неоціненний», - розпочав захід Анатолій Остапенко.
Учасниками стали народні депутати України, представники Офісу Президента, Міністерства ветеранів, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Пенсійного Фонду, наукових установ, громадських організацій, представники обласних військових адміністрацій.
«Війна в Україні триває уже більше 9 років. А з початком повномасштабного вторгнення з’явились нові й нові виклики. Львівщина, як тилова область, приймає велику кількість військовослужбовців та цивільних у заклади охорони здоров’я. Основний акцент – реабілітація. Тож одним із найважливіших напрямів роботи органів державної влади та обласної адміністрації є питання розширення мережі з нарощуванням спроможностей у сфері надання реабілітаційних послуг. На Львівщині запрацювала поки єдина в Україні Концепція підтримки Захисника й Захисниці. Нещодавно відкрився Центр ветеранського розвитку, ми активно впроваджуємо нову послугу – помічник ветерана. Робимо усе можливе, аби забезпечити наших захисників медичною, психологічною допомогою, програмами адаптації до цивільного життя, перекваліфікації тощо. Дякую Голові підкомітету та всім учасникам за системну роботу у цьому напрямі», - наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Т. в. о. директора департаменту соціального захисту Роман Андрес поінформував про чинну Комплексну програму соцпідтримки у Львівській області учасників АТО (ООС), бійців-добровольців АТО, Захисників та Захисниць України, членів їхніх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні. На 2023 рік на програму передбачили понад 70 мільйонів гривень.
Окремо зосередили увагу на Концепції підтримки Захисників та Захисниць України на території Львівщини. Ця Концепція об’єднує декілька основних завдань, які допомагають військовим. Йдеться про медичне чи соціальне забезпечення, психологічної та юридичної допомоги, дозвілля, навчання, спорт.
«Ця програма покликана допомогти нашим захисникам, ветеранам українсько-російської війни, членам їхніх сімей та сім’ям загиблих військовослужбовців. Головна мета – сприяти тому, щоб наші воїни могли швидко адаптуватись до активного суспільного життя. В області вже діє Комплексна програма, що забезпечує соціальні гарантії та пільги, тож нова Концепція доповнює та пропонує механізм реінтеграції ветеранів та членів їх сімей. Ветерани, що повертаються з війни, потребують особливої уваги з боку влади та суспільства. Концепція враховує теперішні реалії та пропонує підходи до інтеграції Захисників та Захисниць згідно з вимогами чинного законодавства, а також моральних принципів», - додав Роман Андрес.
До слова, на сайті Львівської ОВА можна знайти усю необхідну інформацію про Концепцію за посиланням - https://loda.gov.ua/project/70266