На Львівщині попрощались з поетом та дисидентом Ігорем Калинцем

На Львівщині Попрощались З Поетом Та Дисидентом Ігорем Калинцем (2)
Ігор Калинець відійшов у вічність 28 червня 2025 року у Львові на 86-му році життя.
Його життєвий шлях — це історія боротьби за національну гідність, свободу слова та право бути українцем.
У роки радянського режиму Калинець зазнав переслідувань і репресій за свою культурну та громадську позицію. У 1972 році був засуджений за «антирадянську діяльність» та відбув 6 років ув’язнення і 3 роки заслання. Після звільнення повернувся до Львова, де активно працював у галузі культури, підтримував нові покоління митців і зберігав пам’ять про політв’язнів.
Ігор Калинець — автор понад десяти поетичних збірок, організатор культурних ініціатив, дитячий письменник, громадський діяч. Його ім’я назавжди вписане в історію Львівщини як людини честі, мислителя, вартового слова.
Сьогодні, 1 липня, у Львові відбулося прощання з Ігорем Калинцем. Церемонія прощання проходила у Соборі Святого Юра. Поховали поета на полі почесних поховань №67 Личаківського кладовища. На знак скорботи в області було приспущено державні прапори.
Голова Львівської ОВА Максим Козицький висловив щирі співчуття родині, друзям та всім, хто знав і шанував Ігоря Калинця.
«Справжній голос української інтелігенції. Символ людської гідності та любові до України.
Сьогодні ми провели в останню дорогу Ігоря Калинця – видатного поета, письменника, дисидента та багаторічного політв’язня радянських таборів.
Після чину поминальної панахиди в Архикатедральному соборі святого Юра на площі Ринок відбулася загальноміська церемонія прощання, по завершенні якої похоронна процесія вирушила на Личаківське кладовище.
Ігор Миронович спочиватиме на Полі почесних поховань Личаківського цвинтаря №67.
Він приклад того, що слово і мова мають значення. Сьогодні, у час повномасштабної війни, ми ще глибше усвідомлюємо вагу його голосу. Він став орієнтиром для мільйонів тих, хто боровся і бореться за незалежну Україну.
Щирі співчуття рідним, близьким та всім, хто любив, цінував і поважав його.
Вічна пам’ять, Ігоре Мироновичу!», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.