На Львівщині відкрили простір для захисників і захисниць – «ВИБІР»
«ВИБІР» є безбар'єрним, з вільним доступом до всіх приміщень, тут передбачили спеціальні підйомники та пандуси.
Напередодні, 13 червня, у Львові відкрили громадський простір «ВИБІР – простір захисників та захисниць». Це є важливим кроком у підтримці ветеранів, військовослужбовців та їхніх родин. Простір створили на базі Львівського Будинку офіцерів за підтримки благодійників.
«Ми дуже вдячні нашим захисникам та захисницям за те, що вони, ставши у лави ЗСУ, зробили вибір на користь майбутнього України, майбутнього своїх дітей і свого майбутнього у Вільній та Незалежній державі.
Ми хочемо, щоб після повернення з війни вони зробили вибір на користь того, щоб бути рушіями позитивних змін у своїх громадах. І простір, який запрацював сьогодні у Львові, буде гарною підтримкою на цьому шляху.
Тут є кімнати для арттерапії, робочі місця для тих, хто хоче попрацювати віддалено, кабінети, де можна поспілкуватися із психологом або капеланом.
Низький уклін благодійникам, завдяки яким ці стіни наповнилися змістом, життям і надією. Дякую за те, що цей простір безбар’єрний, а отже, його з гідністю зможуть відвідувати усі наші оборонці», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Також Максим Козицький подякував психологам, духовенству, усім фахівцям, які будуть працювати у цьому просторі. Та зазначив, що у них надзвичайно важлива місія – допомогти людям повернутися з передової не лише фізично, а й думками, допомогти їм знову побачити себе у цивільному житті, знайти себе у тих сферах, де вони почуватимуться добре:
«Йдемо до того, щоб такі простори з’явилися у кожній громаді нашої області», – додав очільник області.
Мета цього проєкту – створити умови для успішної соціалізації та реінтеграції військових, які повертаються до цивільного життя. Простір орієнтований не лише на ветеранів та чинних військовослужбовців, але й на членів їхніх родин та родини загиблих захисників і захисниць.
«Минулого року Фундація підтримки медицини для військових презентувала ініціативу, яка об'єднала військових, психологів, громадськість і духовенство. Ми створили місце, де наші захисники і захисниці можуть спілкуватися з родинами, між собою, з духовними наставниками та психологами. Щоразу, коли ми впроваджували якісь ідеї, ми думали про тих, хто на передовій, про тих, хто нас захищає, і про тих, хто віддав своє життя. Ми повинні повсякчас пам'ятати про них», – зазначила виконавча директорка БФ «Фундація підтримки медицини для військових» Надія Цюра.
Простір «ВИБІР» пропонує комплексну програму, яка включає духовний супровід, психологічну адаптацію та підтримку, а також соціально-культурне відновлення. Тут працюватимуть кімнати арттерапії, де військові та члени їхніх родин зможуть займатися мистецтвом, висловлювати свої емоції через творчість та проходити фізичну реабілітацію.
«Ми створили фонд у 2019 році, щоб максимально допомогти військовим. Ми підтримували військовослужбовців, які проходили лікування та реабілітацію у військово-медичному центрі Західного регіону. Також допомагали закуповувати нове обладнання. З часу заснування ми набиралися досвіду для впровадження нових ініціатив у нашому регіоні.
Сьогодні ми презентуємо простір «ВИБІР». Мета – створити умови для допомоги військовим та їхнім родинам, ветеранам, сім'ям загиблих, полонених та зниклих безвісти перейти та адаптуватися до цивільного життя. Ми прагнемо покращити рівень ментального здоров'я захисників та захисниць, залучаючи їх до діяльності простору, де вони будуть не просто відвідувачами, а відчувають себе як вдома. Ми хочемо, щоб це місце стало для них джерелом сили, спільної підтримки, духовного та психологічного здоров'я, сприяючи творчому розвитку і підготовці до повернення до мирного життя», – наголосила капітан медичних сил ЗСУ, голова правління БФ «Фундація підтримки медицини для військових» Олександра Добош.
«ВИБІР» є безбар'єрним, з вільним доступом до всіх приміщень, тут подбали про спеціальні підйомники та пандуси. Укриття облаштоване для проведення індивідуальних консультацій з психологами та військовими капеланами.
«Мені дуже подобається цей простір, тому що тут наші захисники і захисниці зможуть в майбутньому збиратися просто для спілкування, кавування, якісь ігри навіть зіграти. І головне те, що цей простір є повністю інклюзивним. Дуже хочу, щоб усі наші середовища, які вже є або будуть створені, були такими ж доступними і інклюзивними, як простір «ВИБІР»», – поділився враженнями підполковник ЗСУ, офіцер Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Віктор Легкодух.
Максим Козицький висловив подяку начальникові 58 будинку офіцерів полковнику Віталію Провозіну, полковнику запасу ЗСУ Олександру Поронюку, голові правління благодійного фонду «Фундація підтримки медицини військових» Олександрі Добош, виконавчій директорці фонду Надії Цюрі, настоятелеві Львівського гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла отцеві Тарасові Михальчуку, координаторці Кризової служби Львова Оксані Наконечній і всім небайдужим людям, завдяки яким цей проєкт став реальністю.
Він також нагадав, що у Львівській ОВА напрацювали Концепцію підтримки Захисників та Захисниць у Львівській області. Вона передбачає можливості для наших воїнів та ветеранів у різних сферах. І скористатися ними вони можуть безкоштовно.
«Це і допомога у започаткуванні бізнесу, і здобуття нової професії, і спортивні можливості, наприклад, в межах проєкту «Ліга Нескорених», де ветерани після травм та поранень відкривають для себе адаптивний спорт і стають відомими не лише в межах Львівщини, а іноді й на весь світ. Це і «Терапія мандрами», наш проєкт, завдяки якому навіть люди, які пересуваються на колісних кріслах, можуть піднятися в гори. Також ми відкрили Офіс підтримки родин військових, а у кожному районі – Офіси Координаційного центру при ЛОВА, де безкоштовно надають психологічну, юридичну, гуманітарну та інші види допомоги», – розповів Максим Козицький.
Докладно про всі напрями: Захиснику та Захисниці
Читайте також: На Львівщині відбувся Форум «Шлях гідності: Боротьба за права людини»