Завершуються ремонтні роботи з заміни даху Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові
Ці роботи були вкрай необхідними для збереження меморіального будинку як пам’ятки.
Проєкт «Реставрація даху комунальної установи Львівської обласної ради «Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові» – пам’ятка архітектури місцевого значення – Вілла меморіального музею М. Грушевського 1902 р. є пам’яткою архітектури (ох. № 1405-Лв) з наявним паспортом пам’ятки культурної спадщини на вул. І. Франка, 154в м. Львові» реалізується у межах Програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення за рахунок обласного бюджету у 2023 році на суму трохи більше ніж 4 млн грн.
«Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові є важливою архітектурною цінністю. Те, як ми зберігаємо історичні пам'ятки, зокрема будинки, де проживали видатні постаті, діячі культури та творці історії, є важливою ознакою пріоритетності збереження меморіальних пам'яток не лише на Львівщині, а й в Україні. Важливо вчасно зреагувати і надати відповідну підтримку і допомогу, що в майбутньому дозволить ще краще і безперебійно працювати відповідній установі». – Зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Директорка музею Марія Магунь розповіла, що виконання таких робіт було вкрай необхідним.
«Цьогоріч музей доклав максимальних зусиль і пройшов тендерні процедури для проведення робіт з реставрації дахів меморіальної вілли родини Михайла, Марії та Катерини Грушевських.
Ці роботи були вкрай необхідними для збереження меморіального будинку як пам’ятної святині – меморіалу Грушевських у Львові, так і як пам’ятки архітектури місцевого значення. Роботи виконуються згідно відповідних досліджень експертів-проектантів, експертних висновків та у терміни, передбачені тендерною угодою з дотриманням авторського і технічного наглядів. Матеріально-технічні ресурси задіяні вчасно. Реставратори працюють відповідально, з розумінням історичної, культурної і матеріальної важливості об’єкта», – зазначила Марія Магунь.
На сьогодні фондова збірка музею налічує понад 27 тис. одиниць збереження.
Довідково:
Вілла професора Грушевського була споруджена у 1902 році за проєктом архітектора Мартина Заходного. І з того часу стала осередком наукового, культурного та громадського життя тогочасної Галичини. Навколо науковця гуртувалися і галичани, і наддніпрянці, котрі приїздили до Львова. Тут виховувалася Львівська школа професора Грушевського, провадилася непересічна наукова праця, виношувалися творчі задуми відбувалися пошуки та звершення. Та, насамперед, садиба була затишним куточком, місцем відпочинку та душевного спокою Михайла, Марії та Кулюні Грушевських.
У травні 1998 р. на садибі Грушевських, у відреставрованій віллі було створено Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові, директором якого зараз є Заслужений працівник культури України Марія Магунь.
Нагадаємо, у травні цього року музей відзначив 25-річчя з дня заснування.