В Музеї Михайла Грушевського відкрили ювілейну виставку-конкурс дитячих робіт «Різдвяна шопка-2025»
Цьогоріч на конкурс надіслали понад 200 робіт.
В унікальних експозиційних залах Львівського музею Михайла Грушевського відкрили ювілейну 25-ту виставку-конкурс школярів молодшого віку «Різдвяна шопка - 2025». Цю виставку щорічно організовує Львівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Цьогоріч на конкурс надіслали понад 200 робіт.⠀ ⠀⠀
Цей конкурс виховує шанобливе ставлення до народних традицій, повагу до української культурної спадщини, сприяє розвитку творчої уяви та сміливості у прийнятті нестандартних творчих рішень.
Свої роботи представили школярі зі Львова, Стрия, Сокаля, Шептицького, Дрогобича, Бродів, Городка, Золочева, Буська, Миколаєва, Мостиськ, Яворова, Комарно, Нового Роздолу, Пустомитів.
«Такі дійства в переддень Різдва ще раз засвідчують наскільки наш народ багатий на звичаї та традиції, наскільки він має глибоку духовну основу. Ми завжди щиро пишаємось, коли наші позашкільники проявляють себе у творчості, і коли їхні роботи викликають такий інтерес. Всі наші позашкільні заклади дуже активні, дуже творчі та працюють на розвиток здібностей й обдарувань наших дітей. І йдеться не тільки про мистецький чи художньо-естетичний напрямки, а й науково-технічний, дослідницько-експериментальний, еколого-натуралістичний. Щороку відкриваються нові гуртки і це дуже позитивна та потрібна практика», - зазначила начальниця відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ірина Сислюк.
Серед численних робіт є різдвяні шопки, оснащені найсучаснішими електротехнічними засобами, а також експонати з натуральних матеріалів: соломки, дерева, мішковини, фетру. Багато робіт виготовлені в техніках випилювання лобзиком, випалювання, лозоплетіння, витинання, соломоплетіння, ліплення, оригамі, квілінгу, бісероплетіння, у техніці Paper Craft.
Чимало ангеликів, які виконані у різних техніках з найрізноманітніших матеріалів. Також багато вітальних листівок, які різні за декоруванням і змістовим наповненням. Паперові ялинки, м’які іграшки, ялинкові прикраси, різдвяні павуки та дідухи.
Вперше така виставка відбулась 2000 року і була приурочена до 2000-ліття Різдва Христового. З того часу дещо змінилось в умовах проведення виставки, але тема залишилась незмінною: Різдво і Новий рік – велике свято радості, мрій та надій.
Журі конкурсу найближчим часом оцінить дитячі роботи: переможці будуть нагороджені грамотами та сувенірами.