Підсилення безпілотниками 117-ї ОМБр, ДБСТ з Херсонської області оселився у Бродах, житло для 64 ветеранів та їхніх родин: ключове за тиждень
Про головне з життя Львівщини за останні сім днів повідомив начальник обласної адміністрації Максим Козицький.
Ранок 13 грудня в нашій області розпочався із повітряної атаки ворога. Пошкоджень зазнали 6 об'єктів критично-енергетичної інфраструктури. На щастя, обійшлося без постраждалих.
На підтримку 3-ї окремої штурмової бригади з обласного бюджету Львівщини виділили 19 мільйонів гривень. Кошти спрямували на закупівлю квадрокоптерів різних класів, що значно посилило технічні можливості бригади. Подякував заступнику командира бригади за міцний захист.
Львівщина підсилила бійців 117-ї окремої важкої механізованої бригади безпілотниками типу «Колос». Це – один з найпопулярніших видів дронів-камікадзе. Закупили їх в межах обласної програми «Безпечна Львівщина».
В листопаді наша область отримала додаткову субвенцію від держави у розмірі понад 153 мільйони гривень. Ці кошти використали для виплати грошової компенсації за придбання житла для 64 ветеранів та їхніх родин. Перші сертифікати на отримання квартир уже отримали 35 родин на Львівщині.
Під час цьогорічної Всеукраїнської премії «Сила впливу» мав честь нагородити наших захисників – Івана Дацка, Тараса Чайку і Тараса Матвіїва, на жаль, посмертно. Також іменною відзнакою вшанували українську мовознавицю, освітянку та громадську діячку Ірину Фаріон та громадського активіста, військовослужбовця, старшого солдата 4-ї бригади оперативного призначення НГУ Василя Особу.
Ще 20 тонн допомоги для Львівщини доставила асоціація Alliance Occitanie Ukraine. У вантажі – електричні підйомники, колісні крісла, дитячі візочки, м’які іграшки, памперси, ліжка та матраци. На цей раз допомогу отримали: Роздільський дитячий будинок-інтернат, центр «Unbroken mothers», Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр та Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу. Детальніше – за посиланням.
Зустрівся з виконавчим директором інвестиційного проєкту компанії «Kingspan» Майком Стенсоном і отримав від нього інформацію про хід реалізації проєкту з побудови кампусу будівельних технологій на території Львівщини – після введення в експлуатацію всіх черг кампус створить 750 нових робочих місць. Докладніше.
Федеральна земля Саар розгляне можливість допомоги в навчанні наших студентів-медиків. Зокрема, йдеться про створення симуляційних центрів та закупівлю навчальних манекенів. Ми ж підготуємо список потрібного медичного обладнання та медикаментів для наших лікарень і передамо його німецьким партнерам для подальшої підтримки. Ключове із нашої онлайн-зустрічі із міністеркою-президенткою федеральної землі Саар Анке Релінґер.
Зі Львівщини для воїнів із 7-го прикордонного Карпатського загону передали 12 БпЛА «Mavic 3 T», вартість яких сягає майже два мільйони гривень. Дрони закупили за кошти з обласного бюджету. Загалом на потреби прикордонного загону в цьому році ми спрямували понад 18 мільйонів гривень.
У Львівському фаховому коледжі спорту відкрили оновлене футбольне поле. У процесі реконструкції тут створили основу для поля, уклали нове штучне покриття та встановили сучасне освітлення. Загальна вартість робіт перевищує 14 мільйонів гривень: половину суми ми виділили з обласного бюджету, решту профінансував ФК Карпати Львів. Детальніше.
На 2025 рік у державному бюджеті України передбачили 200 мільйонів гривень на реконструкцію Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. Наразі у ній, за кошти обласного бюджету, тривають ремонтні роботи приймального, лікувально-діагностичного, реанімаційного відділень та клініко-діагностичної лабораторії. За кошти державного бюджету відремонтують палатний фонд.
На Львівщині відкрили ще один дитячий будинок сімейного типу. У Бродах батько-вихователь Валерій Чупилко отримав ключі від нового житла, де тепер виховуватимуться восьмеро дітей, позбавлених батьківського піклування. До цього дитячий будинок сім'ї Чупилко функціонував на території Херсонської області, проте, через окупацію, був змушений переїхати на Львівщину.
З особливою гордістю хочу відзначити подію, яка вже тринадцятий рік поспіль надихає молодь на нові звершення – «Галицький авангард». Це платформа для розвитку, обміну ідеями та об’єднання тих, хто прагне змін. Щиро дякую всім молодим людям, які щодня вкладають свою енергію у майбутнє України – на передовій, у волонтерських штабах, чи у своїй громаді.
У Львові відбувся XXII Відкритий всеукраїнський турнір з боксу на призи Андрія Котельника, а також Гранд-Фінал обласної Ліги юнацького боксу. У змаганнях взяли участь спортсмени із Львівської, Черкаської, Хмельницької, Закарпатської, Тернопільської, Івано-Франківської та Волинської областей.
Нещодавно Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького став першим медичним ЗВО в Україні, на базі якого створять університетську клініку. Львівщина стала першою областю, яка отримала можливість на практиці реалізувати цей експеримент. У час війни нехтувати медициною та турботою про людей – неприпустимо. Щоб населення залишалося в Україні, йому необхідно забезпечити соціальний захист, освіту та медичні послуги. Зазначив це на конференції з міжнародного медичного партнерства в освіті, яка відбулася на Львівщині за участі Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.
У Львові провели підсумковий семінар Національного олімпійського комітету України, присвячений обговоренню досягнень та викликів, що стоять перед олімпійським рухом у країні. Щиро дякую нашим спортсменам за їхні досягнення та внесок у зміцнення міжнародного авторитету України. Дякую кожному, хто докладається до успіхів українського спорту.
У Рава-Руському професійному ліцеї, де навчаються понад 400 студентів, відкрили навчально-практичний центр автомобільного напряму. Це вже 50-й, ювілейний, такий центр в області. Його відкрили завдяки фінансовій підтримці благодійників, коштам обласного та місцевого бюджетів.
У Підберізцівській громаді відкрили сучасний ЦНАП. Тут доступні понад 230 адміністративних послуг. З обласного бюджету на облаштування скерували 1,5 мільйона гривень.
В області завершився проєкт «Терапія мандрами» і за ці кілька місяців вдалось організувати 32 заходи для тисячі захисників та членів їхніх родин. Походи в гори, сплави по річці, екскурсії, кінні прогулянки – це вдалось реалізувати задля ментального відновлення наших військових.
Ще двадцятьох військовослужбовців відправили на лікування за кордон у межах медичної евакуації. У пацієнтів мінно-вибухові травми, супутні поранення та ампутації. Їх уже чекають у лікарнях Франції, Німеччині та Австрії.
У Львові презентували мистецький проєкт «Молитва за Україну. Мистецтво через усвідомлення». Тут зібрали картини, що відображають біль втрат, силу віри та прагнення до життя. Виставку можна оглянути протягом кількох наступних тижнів у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла.