«Молитва за Україну: у Львові презентують мистецький проєкт народного художника України Володимира Козюка
Виставку можна оглянути у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла.
Сьогодні, 13 грудня, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла УГКЦ відбулася презентація мистецького проєкту народного художника України Володимира Козюка «Молитва за Україну. Мистецтво через усвідомлення».
«Молитва за Україну» – це особливий мистецький проєкт, який об’єднав 22 митців із 12 регіонів України. Їхні 43 унікальні роботи відображають стійкість, незламність і віру у перемогу нашої країни. Основою концепції стала Українська Мадонна – символ материнської любові, надії та сили духу. На її тлі зображено найбільш постраждалі від війни міста: Ірпінь, Буча, Гостомель, Бородянка та інші.
«Для цієї виставки обрали справді символічне місце – Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла. Саме тут щодня прощаються з нашими полеглими воїнами. Разом з тим це місце наповнене духовністю, вірою та історією, що надає особливого сенсу.
Дякую талановитим художницям і художникам за вашу працю, за те, що через мистецтво ви даруєте Україні голос, який я вірю, почує весь світ. Дякуємо за можливість відчути мистецтво, яке проникає в саме серце. Я вражений образами та символізмом цих робіт. У кожній картині ми бачимо історію – від прадавнього Трипілля до сьогодення. Образи, які вони створили, символізують надію та життя, але також і втрати, які переживає наша країна.
Ця виставка об’єднує всю державу. Вона про віру, надію, глибину втрат і силу духу. Ми всі разом рухаємося до перемоги, і вона неодмінно буде за нами», – наголосив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
Автор ідеї, народний художник України Володимир Козюк у співпраці із художницями Євгенією Божко (Одеса), Ольгою Тяжеловою (Вознесенськ) та Валерією Кузьменко (Одеса), до яких згодом долучилися ще 18 митців.
«Цей проєкт – це наша молитва за майбутнє. Через мистецтво ми розповідаємо світові про трагедію нашої країни, але водночас і про її силу, незламність та прагнення до свободи. «Молитва за Україну» нагадує нам, що навіть у найтемніші часи є світло, яке веде нас вперед – це наша віра у Перемогу і любов до Батьківщини. Кожен мазок на полотні – це біль, віра та боротьба.
Сьогодні в храмі звучала прекрасна музика Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів». Поєднання художніх картин та музики є божественним і надихає на глибокі роздуми про нашу історію та майбутнє.
Ці Мадонни, через яких кожен художник та художниця розповідають про свій регіон, його біль, втрати та надії. Я переконаний, що мистецтво має бути доступним кожному, бо саме воно стає голосом душі нації у найтяжчі моменти», – наголосив Володимир Козюк.
Проєкт розповідає сучасну історію України через призму мистецтва. У центрі – зображення жінки-матері, яка символізує незламність українського народу. У роботах також відображено подвиг українських міст, таких як:
- «Ірпінська Мадонна: Подвиг Сучасних Матерів».
- «Бучанська Мадонна: Молитва за невинно убієнних».
- «Гостомельська Мадонна: Символічне зображення болю та надії».
- «Бородянська Мадонна: Символ Материнської Любові та Незламності».
Одна з центральних робіт виставки – «Опіка історії: під захистом Гарнізонного храму Святих Петра і Павла», на якій зображена жінка з дитиною на тлі храму. Гуцульський хрест над її головою символізує захист і духовну силу.
Керівник проєкту – президент громадської організації «In the heart with Ukraine» Юрій Котик. Організаторами стали настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла УГКЦ отець Тарас Михальчук та ГО «In the heart with Ukraine». Підтримка проєкту стала можливою завдяки меценату Олександру Свіщову.
У проєкті також взяли участь Анна Башликова (Харків), Валерій Шматько (Харків), Віктор Чепінець (Хуст), Владислав Задворський (Ірпінь), Володимир Семчук (Івано-Франківськ), Євген Піскунов (Київ), Злата Шишман (Ізмаїл), Іван Шишман (Ізмаїл), Карина Волошко (Харків), Катерина Білетіна (Херсон), Максим Малильо (Київ), Марія Полякова (Київ), Неллі Кірман (Донецьк, Харків, Олександрівка), Олександр Бритцев (Донецьк, Харків, Олександрівка), Олександр Назаренко (Вінниця), Олександр Охапкін (Олександрія), Ольга Козюк (Вінниця), Роман Дорчинець (Київ), Юлія Дідевич (Київ).
Виставка триватиме кілька тижнів у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Усі охочі зможуть відвідати її та доторкнутися до історії, написаної через мистецтво.
Читайте також: Мистецтво в деталях: на Львівщині відкрили виставку «Унікальна скульптура»