На Львівщині відбулась конференція з міжнародного медичного партнерства в освіті
Під час конференції учасники презентували успішні кейси співпраці, обговорили розвиток університетських клінік і роль симуляційних технологій у навчанні.
Сьогодні, 11 грудня, у Львові відбулась конференція присвячена темі міжнародного медичного партнерства та інновацій у медичній освіті. Захід зібрав лідерів галузі охорони здоров’я, представників урядів, освітян та практиків з України та світу.
«Всі ми знаємо: під час війни не так багато світлих моментів. Але порятунок життів – це саме такі моменти. Ми започаткували програму міжнародного медичного партнерства трохи більш як рік тому на Саміті перших леді та джентльменів. Вона вже об’єднала 21 країну: 36 українських і 43 іноземні медичні установи. Ще ніхто у світі не запускав такої глобальної горизонтальної співпраці між клініками різних країн.
Сьогодні, у відеозверненні до конференції «Синергія заради здоров’я: об’єднуємо зусилля для глобальних змін», присвяченої розвитку медпартнерства, я подякувала українським і закордонним лікарям за їх зусилля. Медичне партнерство дає нові можливості для порятунку не тільки наших громадян. Минули часи, коли ми лише вчилися. Наші лікарі вже мають такий досвід, що можуть ним ділитися.
Коли ми кажемо, що світ повинен знати про боротьбу України за свободу, він має знати й про боротьбу наших медиків за життя кожної людини», – зазначила Перша леді України Олена Зеленська.
Окрім цього, Олена Зеленська поділилась історіями українців, чиї життя врятували медики завдяки медичному партнерству.
Також під час заходу Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко презентував
успішні кейси міжнародного співробітництва - наочні свідчення того, як сучасні партнерства допомагають реформувати медичні заклади та впроваджувати інновації.
«Захід, організований за ініціативи Олени Зеленської вже продемонстрував приклади того, як наші спеціалісти діляться своїми знаннями. Зокрема, до нас приїжджали делегації з Литви, Латвії та Естонії. Вони відвідали прифронтові території та, перш за все, переймали досвід нашої системи медичної евакуації під час бойових дій, а також забезпечення кров'ю і її компонентами.
Інший успішний приклад передачі досвіду вітчизняних медиків — діяльність нашого Центру дитячої кардіохірургії під керівництвом професора Іллі Ємця. Спеціалісти центру консультували проведення оперативного втручання на серці в Гельсінкі (Фінляндія) у межах співпраці з місцевою дитячою кардіохірургією», – зазначив Віктор Ляшко.
Спікери з України, Франції, Німеччини, Швеції та інших країн поділилися своїм досвідом створення університетських лікарень як платформ для досліджень, навчання та лікування. Зокрема, Віктор Ляшко оприлюднив результати роботи України в напрямку створення таких клінік у 2024 році.
«Нещодавно Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького став першим медичним ВНЗ в Україні, на базі якого створять університетську клініку.
Львівщина стала першою областю, яка отримала можливість на практиці реалізувати цей експеримент. У час війни нехтувати медициною та турботою про людей — неприпустимо. Щоб населення залишалося в Україні, йому необхідно забезпечити соціальний захист, освіту та медичні послуги.
Створення університетських клінік та лікарень в Україні — це нагальна вимога часу. Такі медзаклади не тільки навчають студентів, але й надають можливість набути практичного досвіду, забезпечуючи доступ до пацієнтів. Окрім того, університетські лікарні мають змогу залучати фінансування з різних джерел, у тому числі й з державного бюджету», – зазначив очільник Львівської області Максим Козицький.
Також голова Львівської ОДА подякував Першій леді України Олені Зеленській за включеність у цей процес та постійну підтримку розвитку медицини в Україні, депутатам Львівської обласної ради за голосування відповідного рішення та Міністерству охорони здоров'я на чолі з Віктором Ляшком за старт проєкту з відкриття університетських клінік.
«Реформування системи охорони здоров’я потрібно розпочинати з медичних університетів, адже навчати новому значно легше, ніж перевчати вже сформованих спеціалістів», – підсумував Максим Козицький.
Під час події також обговорили фінансові можливості розвитку університетських лікарень та освітніх стандартів, зокрема роль симуляційних технологій у навчанні медичних працівників. Йшлося і про важливість студентського самоврядування у реформуванні медичної освіти
Завершилась подія стратегічною сесією, на якій Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко окреслив основні напрями співпраці на 2025-2027 роки, акцентуючи на необхідності інтеграції міжнародного досвіду у реформування української медичної освіти.
Читайте також: У 2025 році урядову програму реімбурсації «Доступні ліки» розширюють: ключове, що варто знати