Природний заповідник «Розточчя» об’єднує фахівців екологічної сфери: відбулася Міжнародна науково-практична конференція
До заходу долучилися природоохоронці з України, Польщі, Німеччини.
Природний заповідник «Розточчя» з нагоди 40-річчя від дня створення природоохоронної установи організував Міжнародну науково-практичну конференцію «Природоохоронні території України: сучасні виклики та перспективи розвитку».
Основними темами, які висвітлювали під час заходу стали: історичні та правові аспекти природоохоронної діяльності; сучасний стан флори та фауни природних екосистем, дослідження рідкісних видів рослин, тварин і оселищ; інформаційні технології в природно-заповідній справі та еколого-освітня діяльність в установах природно-заповідного фонду.
З нагоди 40-річчя природного заповідника «Розточчя», за вагомий внесок у природоохоронну діяльність, за вагомий науковий та практичний внесок у збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток території, об’єктів природно-заповідного фонду України в межах конференції вручили подяки начальника Львівської обласної військової адміністрації представникам ПЗ «Розточчя»:
- Стрямець Галині Володимирівні (заступник директора ПЗ «Розточчя»);
- Струсю Юрію Михайловичу (старший науковий співробітник ПЗ «Розточчя»);
- Лозинському Володимиру Васильовичу (інспектор з охорони ПЗФ Ставчанського ПОНДВ (природоохоронного науково-дослідного відділення)).
Також грамотами департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації нагородили:
- Стрямець Наталію Сергіївну (науковий співробітник ПЗ «Розточчя»);
- Струс Василину Орестівну (науковий співробітник ПЗ «Розточчя»);
- Лозинського Євгена Івановича (інспектор з охорони ПЗФ Ставчанського ПОНДВ (природоохоронного науково-дослідного відділення));
- Ференц Наталію Михайлівну (старший науковий співробітник ПЗ «Розточчя»).
«Природний заповідник «Розточчя» - це потужна за потенціалом, хоча й невелика за площею, установа, яка забезпечує збереження біорізноманіття унікального Розточанського краю, а в умовах сьогодення, коли оборонні і економічні орієнтири домінують над екологічними пріоритетами. Щиро дякую, що, не втративши оптимізму, представники ПЗ «Розточчя» продовжують виконувати почесну місію – зберігати природні цінності і культурну спадщину рідного краю», - зазначила т.в.о. директорки департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик.
Під час конференції також представили до огляду фільм «Зелене життя Розточчя», який покажуть на найбільшому у світі кінофестивалі про сталий розвиток, присвячений Цілям сталого розвитку ООН, що відбудеться у листопад 2024 року в Лондоні. Фільм буде доступний для глядачів з 17 по 26 жовтня 2024 року за посиланням: https://bigsyn.org/