Досягнення та виклики олімпійського спорту обговорили у межах семінару Національного олімпійського комітету України
Востаннє такий захід Львівщина приймала понад 30 років тому.
Сьогодні, 12 грудня, у Львові відбувся підсумковий семінар Національного олімпійського комітету України (НОК України), присвячений обговоренню досягнень та викликів, що стоять перед олімпійським рухом у країні. Цей захід зібрав представників спортивної спільноти, бізнесу, місцевих органів влади та регіональних відділень НОК України.
«Наша команда на Олімпійських іграх у Парижі здобула 12 медалей і посіла 22 місце в загальнокомандному заліку. Це результат наполегливої роботи наших спортсменів, тренерів і кожного, хто підтримує український спорт.
Важливо, щоб спорт розвивався в усіх регіонах України. Нам потрібно сьогодні закладати фундамент, готуючи дітей до олімпійських видів спорту, адже дитячий спорт – це наше майбутнє. Ми всі розуміємо, що це частина політики держави, але водночас маємо підтримку на місцях. Львівщина є однією зі спортивних столиць України, тут працюють багато президентів федерацій і членів олімпійської родини, і це надихає.
Спорт – це не тільки змагання, це ще й дипломатія. На Олімпійських іграх у Парижі ми стали свідками дипломатичної перемоги – російської збірної там не було. Це важливий крок на міжнародній арені, і він показує, що спорт може бути потужним інструментом впливу.
У час війни ви творите спортивне майбутнє країни. Нам потрібно зберігати дитячий спорт і вірити, що сьогоднішні зусилля принесуть медалі в майбутньому.
Національний олімпійський комітет допомагає із закупівлею обладнання для реабілітації наших захисників, та відвідує шпиталі. Це наша місія – допомагати країні в найважчі часи. Тільки разом ми зможемо досягти перемоги – як на спортивних аренах, так і в житті», – наголосив президент НОК України Вадим Гутцайт.
Також учасники ознайомилися з новим положенням для регіональних відділень НОК України, планами проведення європейських олімпійських форумів у 2025 році та вшанували кращих представників олімпійського руху відзнаками.
Про здобутки спортсменів Львівщини, розвиток інфраструктури та спорту розповів очільник області Максим Козицький.
«Бути спортсменом – це престиж і велика відповідальність, а здобуття медалей високого гатунку – мрія, до якої прагнуть усі. Цей олімпійський рік приніс нам важливі перемоги. Попри руйнування спортивної інфраструктури, обмежене фінансування та складні умови підготовки, українська олімпійська збірна здобула 12 медалей і посіла 22 командне місце у олімпійському заліку.
Ми пишаємося цими результатами й гідно їх оцінюємо. Лише на грошові винагороди для кращих спортсменів та тренерів Львівщини з олімпійських видів спорту ми цьогоріч скерували понад 5 мільйонів гривень з обласного бюджету. Також робимо все можливе для розвитку спортивної інфраструктури в нашій країні, навіть у складний час війни.
Щиро дякую нашим спортсменам за їхні досягнення та внесок у зміцнення міжнародного авторитету України. Для нас важливо вкладати кошти в олімпійську інфраструктуру, людей та тренувальний процес, щоб український стяг майорів на найбільш престижних змаганнях у світі.
Дякую Захисникам і Захисницям, завдяки яким ми маємо можливість розвивати спорт, проводити змагання та гідно представляти країну на міжнародній арені», – підкреслив Максим Козицький.
Львівщина досягла значних успіхів у сфері розвитку олімпійських видів спорту. У 2024 році спортсмени області вибороли 125 нагород на міжнародних змаганнях (53 золотих, 33 срібних, 39 бронзових). На всеукраїнському рівні спортсмени здобули 816 медалей (253 золотих, 374 срібних, 189 бронзових).
На Олімпіаді в Парижі 10 спортсменів зі Львівщини представляли Україну в 7 видах спорту. Зокрема, Павло Коростильов, Оксана Лівач, Аліна Мельник, Данило Сікан, Олексій Сич, Олег Федор, Мар’яна Шостак, Вероніка Марченко, Владислав Лавський, Юлія Бірюкова.
Область активно інвестує в модернізацію спортивної інфраструктури. У 2024 році завершили капітальний ремонт ключових об’єктів:
- легкоатлетичного комплексу НСК «СКІФ» у Львові, що став основною легкоатлетичною ареною, а відтак тренувальною локацією підготовки Національної збірної команди України з легкої атлетики до Ігор XXХІІІ літньої Олімпіади 2024 року в Парижі.
- водно-веслувальної бази в селі Наварія, яка стала однією з баз з підготовки національної олімпійської збірної команди з веслування на байдарках та каное до міжнародних змагань.
Загалом впродовж трьох кварталів цього року в області провели 843 заходи, з них 548 спортивно-масових змагань – 347 обласного та 201 всеукраїнського рівня, а також 295 обласних рекреаційно-оздоровчих заходів.
Особливу увагу в області приділяють дитячо-юнацькому спорту, який є основою майбутніх олімпійських досягнень. Львівщина стала лідером проєкту Президента України «Пліч-о-пліч: Всеукраїнські шкільні ліги», залучивши понад 35 тисяч школярів із 2875 команд.
Читайте також: У Львівському фаховому коледжі спорту відкрили оновлене футбольне поле