Понад пів сотні дітей проходять програму «Терапія дитячої травми» у Клініці психічного здоров’я
Програма працює уже майже рік.
«Терапія дитячої травми», завданням якої є допомога дітям з ознаками травматичного стресу зумовленого війною, у Клініці психічного здоров'я дітей, підлітків та молоді Центру дитячої медицини. СП «Західноукраїнський спеціалізований» вже майже рік працює як окрема програма. Понад пів сотні дітей різного віку зараз перебувають під активним спостереженням фахівців Клініки у межах цієї програми.
Клініка психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді вже 19 років активно працює у складі багатопрофільної дитячої лікарні «Клінічний центр дитячої медицини», і є найбільшою дитячою психіатричною установою в Україні – у її штаті 9 дитячих психіатрів.
«Приблизно рік тому ми побачили різке збільшення кількості дітей, які звертаються з проблемами, пов’язаними з травматичним стресом. Це були тривожні розлади, депресія, посттравматичний стресовий розлад та інші стрес-асоційовані порушення. Саме тоді наша команда ухвалила рішення про створення окремої програми для подолання дитячої травми», – пояснює керівниця Клініки Наталія Масяк.
Програма «Терапія дитячої травми» передбачає три напрямки:
- Діагностика травми. Для цього фахівці використовують сучасні скринінгові методики, а також розширену психоосвітню діяльність серед відвідувачів клініки, педагогів, логопедів і фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.
- Психотерапія травми. На первинній консультації дитячий психіатр чи психотерапевт розробляють індивідуальний план лікування. Він може включати психотерапевтичну корекцію, медикаментозне лікування та вирішення соціальних проблем. Спеціалісти клініки застосовують методи когнітивно-поведінкової терапії, EMDR, DBT, пролонгованої експозиції, а також сімейно-орієнтовані підходи.
- Науково-дослідна діяльність. Усі фахівці клініки постійно проходять професійну підготовку та мають супервізорську підтримку досвідчених колег з різних країн. Команда наших фахівців співпрацює з Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Український католицький університет та іншими партнерами.
Дитяча психіатриня Наталія Євченко додає, що невдовзі у Клініці розпочнуть роботу із застосуванням технології «Біофідбек», яка довела свою безпечність та високу ефективність у роботі з травмою. Фахівчиня нещодавно пройшла стажування у клініці в Австралії, яка має значний позитивний досвід використання апаратних методів допомоги.
Особливістю програми «Терапія дитячої травми» є також те, що вона запроваджена на базі Клініки, яка має стаціонарне відділення для допомоги дітям з психічними та фізичними порушеннями. Тут працює мультидисциплінарна мобільна бригада, і є можливість отримати консультацію онлайн.
Розвиток програми «Терапія дитячої травми» став можливим завдяки підтримці Координаційного центру КМУ / Mental Health UA при Кабінеті Міністрів України та програмі ментального здоров'я «Ти як?», ініційованою Першою Леді України Оленою Зеленською.
Читайте також: Для працівників Львівської ОДА провели тренінг із сомноедукації