Для працівників Львівської ОВА провели тренінг із сомноедукації
Сомнотерапія – це новий напрям лікування розладів сну в медицині та нейропсихології.
Працівники Львівської ОДА та районних державних адміністрацій відвідали тренінг «Сомноедукація: навчання зі сну та його порушень».
Під час заходу учасники дізналися про важливість сну для загального здоров’я, а також про методи самодопомоги при різних видах порушень сну, асоційованих з гострим стресом.
Тренінг провела Оксана Волошина, психологиня, сомнотерапевтка, спеціалістка з невідкладної допомоги в психології, голова Інституту розладів сну та психотравматичних розладів.
Сомнотерапія, яка лише з 2019 року розвивається в галузі медицини та психології сну, спрямована на вирішення проблем, пов'язаних із налагодженням і лікуванням порушень сну.
Захід став корисним для всіх, хто шукає способи покращити своє психічне та фізичне здоров'я, хотів дізнатися більше про вплив стресу на організм і як ефективно з ним впоратися.
У межах тренінгу розглянули такі теми:
- Важливість сну та його вплив на здоров’я людини, а також на якість життя загалом.
- Ризики та захворювання, що виникають через порушення сну.
- Як стрес може впливати на сон, а також які порушення можуть виникнути в результаті гострих стресових ситуацій.
- Ризики прийому медикаментів при порушеннях сну і кошмарах та їх можлива побічна дія, що також є ризиком для здоров’я людини.
- Коли потрібно звертатися до спеціаліста та як вибрати відповідного фахівця.
Сомноедукація – це навчання зі сну та його порушень, яке є важливою і невідʼємною частиною нового напряму cомнотерапії – лікування розладів сну в медицині та психології, запропонована Оксаною Волошиною, що офіційно розпочала застосовуватись в Україні в червні 2019 року.
Знання стануть корисними у наданні невідкладної допомоги військовими та ветеранам, що мають проблеми зі сном через пережитий досвід на війні і поверненні в соціальне життя, де вони стають більш вразливими до посттравматичних розладів сну чи порушень сну в кошмарах.
Ще з 2014 року Оксана Волошина на безкоштовній основі працювала з військовими та ветеранами, надавала власним коштом стипендії військовим психологам та лікарям. Також проводить набори на спеціалізовану програму «Сон.Стрес.Психотравма» з сомнотерапії, по завершенню якої фахівці отримують кваліфікацію сомнотерапевта.
Читайте також: У грудні відбудеться форум «Здоров’я без бар’єрів: разом почуємо лікаря»: програма заходу