«Основи психологічної підтримки ветеранів війни та їх родин для соціальних фахівців»: відбувся дводенний тренінг з прав ветеранів та психологічної підтримки
Захід був спрямований на вдосконалення послуг для ветеранів та налаштування ефективної співпраці через принципи травмочутливого спілкування.
29 та 30 листопада 2024 року у місті Київ в межах проєкту Ради Європи «Права ветеранів та особового складу Збройних сил в Україні» пройшов дводенний тренінг «Основи психологічної підтримки ветеранів війни та їх родин для соціальних фахівців». Захід був спрямований на вдосконалення послуг для ветеранів та налаштування ефективної співпраці через принципи травмочутливого спілкування.
У тренінгу взяли участь 30 соціальних працівників з Львівської, Полтавської, Вінницької та Дніпровської областей. На навчанні Львівську обласну державну адміністрацію представила Оксана Цісінська, керівник відділу розвитку та промоцій апарату ЛОДА. Також були присутні 12 представників з Золочівської, Самбірської, Яворівської, Дрогобицької та Львівської РДА, ветеранських просторів Львівщини.
«Львівська ОДА декілька місяців тому звернулась до Офісу Ради Європи в Україні з ініціативою організації навчання з основ психологічної підтримки ветеранів та їхніх родин, оскільки серед працівників обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій існує така потреба. Висловлюємо вдячність організаторам навчання за оперативну реакцію та проведення тренінгу для представників Львівщини і декількох інших областей», – зазначив керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.
Протягом тренінгу розглянули ключові питання психологічної підтримки, такі як агресія, страх, тривожність та ступор. Особливу увагу приділили стратегіям роботи соціальних працівників зі складними випадками та запобіганню професійному вигоранню. Учасники мали можливість попрактикуватися в малих групах, щоб перевірити свої навички вирішення емоційно складних ситуацій, з якими вони можуть стикатися у своїй діяльності.
У час війни психічне здоров'я зазнає сильних ударів, саме тому забезпечення ефективної підтримки ветеранів війни та їхніх сімей стало головним пріоритетом тренінгу, що допомагає ветеранам плавніше адаптуватися до цивільного життя.