На Львівщині продовжують навчання для представників релігійних спільнот: як зареєструватись
Цієї осені планують провести ще 8 навчальних тренінгів.
На Львівщині продовжують навчання «Роль духовенства у підтримці людей, що проживають втрату та невизначену втрату» для представників релігійних спільнот. Нагадаємо, що на Львівщині вже відбулось 10 таких тренінгів.
Цієї осені планують провести ще 8 навчальних тренінгів за таким графіком:
- 13 вересня – Новояворівськ;
- 21 вересня – Червоноград;
- 11 жовтня – Стрий;
- 12 жовтня – Дрогобич;
- 1 листопада – Золочів;
- 2 листопада – Яворів;
- 29 листопада – Самбір;
- 30 листопада – Львів.
«Сьогодні, як ніколи, важливо, щоб кожен на своєму робочому місці, незалежно від посади, був готовий надати допомогу або хоча б знав, куди перескерувати тих, хто її потребує.
Зараз ми вкотре чуємо від священників про нагальну потребу у кращій координації зусиль.
Церква та громада часто стають першими точками звернення для людей, які шукають підтримку. Тому системна співпраця між релігійними, громадськими та державними структурами може значно покращити доступ до допомоги та ресурсів, забезпечуючи ефективну підтримку тим, хто її потребує», – зазначила керівниця Координаційного центру при Львівській ОВА Галина Бордун.
Священники, військові капелани та пастори на сьогодні відіграють надзвичайно важливу роль у супроводі родин військовослужбовців і ветеранів. Хоча вони не замінюють психологів чи інших фахівців, проте часто беруть на себе додаткові обов'язки, які зазвичай повинні виконувати спеціалізовані служби. Це стається через те, що система координації та супроводу ще перебуває на етапі формування.
Духовні наставники стають першими, до кого звертаються люди в кризових ситуаціях, надаючи моральну підтримку, а іноді й практичну допомогу. Їхня роль є ключовою, особливо в умовах, коли інституційні механізми ще не повністю налагоджені або не завжди доступні.
Навчання допомагає священнослужителям надавати правильний супровід членам сімей, що переживають втрату та невизначеність. Зокрема, тренінг є професійною підтримкою для самих учасників, а також можливістю отримати необхідну інформацію по карті координації, перескерування.
«Для всіх територіальних громад надзвичайно важливо, щоб представники духовенства були добре обізнані та знали, куди перескерувати людей у разі потреби.
Священники, капелани та інші релігійні лідери часто є першою точкою звернення для тих, хто шукає допомоги, тому їхня поінформованість про різні служби та установи – соціальні, медичні, психологічні – може значно покращити надання допомоги.
Важливо, щоб духовенство мало чітку координацію з місцевими органами влади та відповідними службами для ефективного спрямування людей до фахівців, які можуть надати необхідну підтримку», – зазначають організатори навчання.
Тренінг одноденний, триватиме з 10:00 до 18:00. Детальніше про навчання.
Реєстрація за посиланням. Деталі надішлють зареєстрованим учасникам. Після проходження навчання всі учасники отримають сертифікат участі, який підтвердить їхню підготовку та здобуті знання.
Навчання проводять:
- Любава Казмірчук – клінічний психолог, травматерапевт, психолог Центру реабілітації УБД ЛМТГ, викладач Волинської православної богословської академії. Працює з родинами загиблих, ветеранами, військовослужбовцями та їх сім'ями. Має плідну співпрацю з духовенством, досвід проведення ретритів та навчань для духовенства.
- Максим Вербельчук – богослов, психолог, психотерапевт-інтерн Центру здоров'я та розвитку «Коло сім'ї». Керівник проєкту з розвитку психологічної стійкості воїнів Сил оборони України, Департаменту військового капеланства патріаршої курії УГКЦ.
Навчання реалізують ГО «Metta» за підтримки Україно-швейцарського проєкту MH4U в рамках плану заходів робочої групи підтримки психічного здоровʼя та Комплексної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області на 2023-2026 роки.
Нагадаємо, з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького офіси координаційного центру працюють у кожному районі Львівщини, керівник – Галина Бордун.
Анкета для отримання допомоги в Координаційному центрі при Львівській ОВА.
Більше інформації на карті Координаційних центрів, де ви знайдете відповідальних осіб офісу родин військовослужбовців, графік зустрічей в громадах Львівщини з представниками різних служб, центри психологічної підтримки.
Усі посилання Координаційного центру при Львівській ОВА.
1684 – цілодобова гаряча лінія для Львівщини.
032 2596031 – гаряча лінія для абонентів, які перебувають в інших областях України.
0 (68) 003 40 14 – гаряча лінія «Медико-психологічної допомоги».
Електронна адреса: medpsysocial.aid@gmail.com.
Нагадаємо: У офісах Координаційного центру при Львівській ОВА за минулий тиждень надали близько 900 послуг