«Скажи чесно, ти як»: солістка гурту KAZKA Олександра Заріцька поділилася швидкою технікою, яка допомагає їй справлятися зі стресом
Українські зірки та телеведучі відверто розповіли про відчуття та емоції, які переживають через повномасштабне вторгнення росії. А також поділились швидкими техніками, які допомагають їм справлятися зі стресом.
Проєкт «Скажи чесно, ти як?» розробили за підтримки ВООЗ у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.
Його основна ідея – формувати культуру піклування про власне ментальне здоров'я. Показати, що говорити про своє внутрішнє – зовсім не соромно, а навпаки – має велике значення у боротьбі зі стресом.
Про особисті хвилювання, страхи, емоції розповіли телеведучі Ольга Бутко, Юрій Горбунов, Вадим Карп’як, Соломія Вітвіцька, співачка Світлана Тарабарова, Роксолана Сирота (ROXOLANA), Злата Огнєвіч, солістка гурту KAZKA Олександра Заріцька.
У кожному ролику разом зі своєю історією зірки діляться швидкими техніками, які допомагають їм справлятися зі стресом. Ці техніки – прості та дієві, кожен зможе використовувати їх у повсякденному житті
«З початку війни я стала дуже тривожною. І я не довіряю людям. Я по 10 разів перевіряю, чи закрила я двері. Дуже часто прокидаюсь посеред ночі. Я плачу кожне день. Сльози якраз допомагають. І цього не треба боятися, соромитися»,- розповіла солістка гурту KAZKA Олександра Заріцька.
Вона поділилася технікою, яка допомагає телеведучій справлятись зі стресом.
«Схрести долоні, зачепившись великими пальцями так, щоб вони нагадували метелика. Приклади долоні до грудей. По черзі ритмічно постукай себе по ключицях. Через внутрішні вібрації ти почуєш звуки, ніби гучне серцебиття. Це заспокоїть тебе. Продовжуй цю вправу, доки не відчуєш, що дихання вирівнялося», - зазначила вона.
Переглянути ролик з її участю можна за посиланням.
Нагадаємо, Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініціатива першої леді Олени Зеленської, яка має на меті допомогти громадянам подолати пов’язаний з війною стрес і наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів.
Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та міжнародними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).