Торгівля людьми: основні ризики та види експлуатації, про які варто знати
18 жовтня відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми.
Торгівля людьми – це одна з найтяжчих форм порушення прав людини, яка охоплює безліч ризиків, особливо в умовах війни. Сьогодні багато українців, які шукають захисту та безпеки, стикаються з небезпекою стати жертвами цього злочину. Люди, які вимушено покидають домівки або опиняються під окупацією, часто наражаються на небезпеку експлуатації.
Сьогодні, 18 жовтня, у Європейський день боротьби з торгівлею людьми нагадаємо, які ризики існують:
- Викрадення та примусова робота. Людей насильно примушують до праці без належних умов і оплати. Особливо вразливі – вимушені переселенці та безробітні.
- Трудова експлуатація. Під виглядом легальної роботи пропонують вигідні контракти за кордоном або в інших регіонах України. Насправді людей змушують працювати в умовах, що не відповідають домовленостям, без оплати, під загрозами або фізичним насильством.
- Сексуальна експлуатація. Людей насильно примушують до надання інтимних послуг. Особливо вразливі жінки та діти, які можуть стати жертвами обману або викрадення.
- Примусове жебрацтво. Жертви опиняються в ситуації, коли їх змушують жебракувати, забираючи всі отримані кошти.
- Примусове залучення до злочинної діяльності. Людей змушують брати участь у незаконних схемах, таких як контрабанда або шахрайство.
Станом на сьогодні 45 осіб з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 13 – жінки, 29 – чоловіки, 3 – діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації 27 випадків – трудової; 11 – сексуальної; 2 – продаж дитини; 5 – втягнення осіб у злочинну діяльність.
Аби уникнути потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, остерігайтеся занадто вигідних пропозицій роботи як в Україні, так і за кордоном. А також:
- Не передавайте свої документи незнайомцям і завжди тримайте копії паспортів та інших важливих документів при собі.
- Не довіряйте людям, які обіцяють «легкі гроші» або гарантують роботу без договорів та підтверджень.
- Завжди перевіряйте інформацію про роботодавця.
Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь до найближчого управління соціального захисту населення райдержадміністрації або телефонуйте за вказаними номерами:
527; 0 800 505 501 – Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
1547 – Урядова гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;
1684 – Гаряча лінія Львівської області;
(032) 255 37 70 – департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації.
Читайте також: У вересні «Гаряча лінія області» отримала 3699 дзвінків громадян