42 людей з Львівщини мають статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми
18 жовтня європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми.
Цей день покликаний підвищити обізнаність громадськості щодо фактів торгівлі людьми, його відзначення започаткував Європейський парламент у 2007 році.
Стала жертвою торгівлі люди, яких:
- силою примушували працювати;
- насильно утримували, контролювали;
- змушували до жебрацтва;
- втягнули у проституцію, порнобізнес.
люди, яким:
- погрожували, шантажували;
- не виплатили обіцяної заробітної плати;
- відібрали паспорт чи інші документи;
- яка зіткнулась з обманом, насильством,
Стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації. Кожен постраждалий має право бути почутим та отримати допомогу.
Станом на сьогодні 42 особи з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з них: 28 чоловіків, 11 жінок, 3 дітей (2 дівчат, 1 хлопчик). 24 особи зіткнулись з трудовою експлуатацією; 11 – з сексуальною; 5 осіб були втягнені у злочинну діяльність; зареєстровано 2 випадки продажу дитини.
Постраждалі можуть звернутись за допомогою до місцевої державної адміністрації та мають право на отримання відповідного статусу, що дає можливість отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразову матеріальну допомогу.
Покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є важливим завданням держави.
Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь до найближчого управління соціального захисту населення райдержадміністрації або департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, а також телефонуйте за вказаними телефонами:
- 527; 0 800 505 501 - Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
- 1547 – Урядова гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;
- 112 – гаряча лінія Львівської області.
Довідково:
Україна була серед перших країн Європи, що почала відзначати цей день. Кримінальну відповідальність за торгівлю людьми встановили в 1998 році.
У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає такі дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, або шляхом підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію, злочинними.