Понад 280 звернень розглянули у координаційних центрах на Львівщині впродовж тижня
У координаційні центри надійшли звернення щодо 650 потреб.
Переважна більшість звернень стосувалися медичного супроводу/лікування та реабілітації, інформаційного супроводу щодо можливостей та доступних програм для ВПО у громадах, психологічних консультацій, забезпечення спецзасобами для переміщення людей з інвалідністю, зверненнями військових та їх сімей у психосоціальній та духовній підтримці.
340 звернень вдалося вирішити на базі координаційних центрів, а 310 перескерували до партнерів та центрів психосоціальної підтримки у районі.
Нагадуємо, з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького офіси координаційного центру працюють у кожному районі Львівщини, керівник центрів – Галина Бордун.
Також керівники та менеджери координаційних центрів активно долучилися до практикуму-семінару, який відбувся у Львові з 9 по 11 квітня, де представили «Комплексну програму взаємодії з ветеранами та їх родинами Львівської ВЦА».
«Насамперед дякуємо кожному учаснику за активну роботу. Ми знайшли рішення важливих питань координації, розглянули проблемні питання реабілітації воїнів, визначили маршрути вирішення звернень родин. Та, що не менш важливо, обмінялись контактами з працівниками ТЦК та СП для запрошення на зустрічі з родинами у громадах», – наголосила Галина Бордун.
Гуманітарну та фінансову підтримку продовжили надавати цього тижня: МФ Охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA – забезпечували компенсацію витрат на оренду житла ВПО, БО «Право на захист» – розпочали реєстрацію на фінансову допомогу у Золочівському районі, БФ «Океан надій» – надавали продуктову допомогу у Яворівському районі, БФ «Шпиталь Шептицького» у Львівському районі надавав безоплатну медичну допомогу, у Стрийському районі для людей у складних життєвих обставинах через координаційний центр надавав допомогу кризовий консультант БФ «Карітас Стрийської єпархії», гуманітарну підтримку особам, які залишили домівки через війну, надала Самбірська районна організація Товариства Червоного Хреста України.
Юридичну підтримку у громадах надавали юристи та фахівці: МФ Охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA, БФ «Право на Захист», БФ «Данська рада у справах біженців», ГО Центр «Жіночі перспективи», виїзні консультації юриста та психолога – БФ «Triangle Génération Humanitaire Ukraine».
Психологічну допомогу та супровід людей в осередки підтримки в громадах здійснювали: психологи Координаційних центрів за підтримки БФ «Міжнародний медичний корпус» в офісах координаційного центру у Прихистках та школах, БФ «Мальтійська служба допомоги», виїзні та аудиторні заняття для дітей та підлітків – психологи МФ Охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA за підтримки UNICEF, психологи від БФ «Людина в біді» та БФ «Première Urgence Internationale – Ukraine».
На Львівщину евакуаційними потягами прибули 177 вимушених переселенців. Їх зустріли волонтери Медико-психологічної волонтерської спільноти, яку ініціював начальник Львівської ОВА Максим Козицький з перших днів війни для допомоги та супроводу, та яка функціонує у взаємодії з Координаційними центрами підтримки цивільного населення Львівщини.
Телефон адміністраторів спільноти: +38 068 003 4014.
Заповнити анкету для отримання допомоги в офісах Координаційного центру, стати партнером або отримати більше інформації – за посиланням.