За минулий тиждень в Координаційних центрах надали 887 послуг, а на Львівщину прибули ще 182 евакуйовані особи
В Координаційному центрі розповіли, яку допомогу надавали минулого тижня в офісах, що працюють у кожному районі Львівщини.
За даними волонтерської спільноти «Медико-психологічна допомога», волонтери якої з перших днів війни перебувають на Львівському вокзалі, на Львівщину прибули 182 евакуйовані особи, серед них – 23 людини з інвалідністю та 14 – старшого віку. В основному, евакуйовані прибувають з Покровська, Херсона та Запоріжжя. Аналітику забезпечує Громадська організація «Птаха України».
Найбільш затребуваною допомогою є супровід, інформування, висадка маломобільних людей, психологічні консультації і поселення людей старшого віку та людей з інвалідністю.
За цей тиждень в Координаційних центрах надали 887 послуг. Основні звернення – це гуманітарна, психологічна допомога, зайнятість для дітей та підлітків у літній період. Багато запитів стосується інформування в школах: шкільні психологи, сім'ї військових потребують роз'яснень, що мають надавати психологи, психотерапевти, психіатри. Важливо говорити про це та нагадувати.
«У нас зросла кількість запитів на консультації щодо залежностей (алкогольні, наркотичні, ігрові). Якщо раніше було 30 звернень, то зараз їх вже близько 50. Це більше на 20-25%.
Додатково, ми маємо кейси щодо маршрутів людей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Соціальний захист, координація між державними органами – це все нові виклики, з якими стикаємося», – зазначає Галина Бордун.
За словами Галини Бордун, постійною проблемою є поселення людей через відсутність необхідних документів. Вирішують питання опіки літніх людей та людей з інвалідністю, які опинилися в МТП чи громадах. Нестача фахівців, які можуть надати допомогу лежачим людям, залишається серйозною проблемою. Тут зібрали кілька відеоматеріалів з практичними порадами по догляду за хворими.
Важливими залишаються звернення від сімей військових за юридичною, медичною та психологічною консультаціями. Збільшились у декілька разів звернення від священників які організували прихистки для людей у складних життєвих обставинах щодо гуманітарної та продуктової підтримки.
Завдяки підтримці місцевих гуманітарних партнерів, зокрема, «Аграрній Палаті» вдається надавати гуманітарну підтримку таким релігійним установам. Міжнародні партнери що здійснювали гуманітарну та фінансову підтримку в області це: Шпиталь Шептицького, Самбірська районна організація Товариства Червоного Хреста України.
Юридичний супровід у координаційних центрах надавали: «Людина в біді», Центр «Жіночі перспективи», Данська рада у справах біженців / DRC, Право на захист у проведенні круглого столу щодо зайнятості та доступних грантів для ВПО, консультація фахівця по Грантрайтингу за підтримки Благодійний фонд «Рокада».
Психологічну підтримку, психоедукацію та сприяння роботі психологам у школі надавали: психологи координаційного центру за підтримки БО «Міжнародний Медичний Корпус», Мальтійська служба допомоги, психологи «Регіон Карпат» NEEKA за підтримки UNICEF, БФ «Людина в біді», Triangle Génération Humanitaire Ukraine, Première Urgence Internationale - Ukraine, «Рокада», БО «Міжнародний Медичний Корпус» - психологічний тренінг для матерів. Для людей старшого віку систематично проводить активність БФ HelpAge Ukraine - Представництво HelpAge International в Україні.
Нагадуємо, з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького офіси Координаційного центру працюють у кожному районі Львівщини, керівник центрів – Галина Бордун.
Анкета потреб для отримання юридичної, психологічної, медичної, гуманітарної допомоги від фахівців державних служб, координаторів програм у районах та міжнародних партнерів в рамках діяльності Координаційного Центру підтримки цивільного населення у Львівській області: https://forms.gle/HUjxTNvY7JBFnmfP9. У формі також зазначені контактні телефони та адреси, тому ви можете звернутись у Координаційний центр напряму.
Усі посилання КЦ: https://linktr.ee/coordination.centers.lviv
Гаряча лінія Львівщини: 1684 – для абонентів, які перебувають у Львівській області.
(032)259 60 31 – для абонентів, які перебувають в інших областях України.
Номер гарячої лінії «Медико-психологічної допомоги»: (068) 003 40 14.