У Львові відкрили благодійну виставку Макса Вітика «Воїни світла»
Випускник Львівського університету Максим Вітик завітав до своєї alma mater із власною колекцією картин, що складається з 12 витворів, які стосуються теперішніх подій сучасної історії України.
Напередодні, 11 жовтня, у головному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття благодійної виставки картин Макса Вітика «Воїни світла».
Цей цикл картин митець написав під час Революції Гідності у 2014 році. Він зображує по-дитячому щирих фантазійних героїв, які уособлюють сторожу нашого спокою, світла та поєднують у собі символічні, фольклорні і навіть релігійні риси. Для когось ці герої є казковими, химерними, для когось – метафоричними й глибокими.
«Ця виставка випромінює світло, яке наповнює не лише наш славетний львівський університет, але й усіх його відвідувачів. Кожна з картин передає свої емоції, атмосферу та настрій. Назва виставки повністю відповідає творам, які представив автор. Кожна особа, яка зараз захищає нашу територіальну цілісність та цілі покоління, які робили це задовго до нас, – це також Воїни Світла. Ми повинні пам'ятати, завдяки кому маємо змогу жити і відвідувати подібні заходи. Наш обовʼязок – гідно вшановувати кожного, кого ми втратили, і постійно підтримувати тих, хто зараз на передовій. Дякую Максові за цю прекрасну виставку і запрошую кожного переглянути її, допоки є така нагода», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
«Коли працював над серією Воїнів Світла, я думав про людей, яких бачив у Києві під час революції: відкриті, доброзичливі, нерозважливо хоробрі, наївні і чисті, майже як діти. Кошти зібрані впродовж виставки та з аукціону будуть розподілені між запитами, отриманими від викладачів та студентів, які захищають нашу державу в лавах ЗСУ та інших силах оборони», – зазначив автор картин Макс Вітик.
Довідково:
Макс Вітик – українсько-американський художник і геолог, який народився у Львові, вивчав геологію у Львівському університеті та в 1989-му році отримав вчений ступінь кандидата мінералогічних наук. Того ж року переїхав до Канади, пізніше – до США, де продовжував навчатися та працювати як геолог.
Під час тривалих подорожей він вивчав американське сучасне мистецтво й почав займатися живописом первинно під впливом художників школи американського абстрактного експресіонізму. Поєднуючи геологію та мистецтво, Вітик працював в Україні, Єгипті, Нідерландах та США, а з 2020 року постійно проживає та працює в Україні.
У своїх роботах митець досліджує як образне, так і абстрактне мистецтво, натхненний своїм геологічним баченням. Повна абстракція – це, за визначенням, повна відсутність предмета. У той же час абстрактна серія скульптурних картин Макса Вітика базується на найконкретнішому сюжеті – історії планети Земля. Вітик вперше в історії мистецтва відобразив у картинах еволюцію нашої планети – від її зародження до сьогодення.
Головною темою образотворчого мистецтва автора є пафос наївних візій. В одній із останніх серій «Воїни світла» митець «модернізує» архетипний містичний матеріал, щоби перенести сучасні події на площину вічної боротьби добра і зла.
Упродовж останніх двадцяти років Макс Вітик мав багато виставок, які привертали увагу міжнародної аудиторії своїм особливим мистецьким баченням. Нещодавні персональні виставки містять проєкти в Українському інституті Америки в Нью-Йорку, галереї ArtMarts у Каїрі, міжнародному музеї мистецтва в Макаллені, Техас та Національному музеї Київська Картинна Галерея. Його персональні виставки були представлені на ярмарках Scope Art у Базелі, Context Art у Нью-Йорку та Маямі, а також на Art Kyiv в Україні. Його проєкт на «Енергія», що протягом десяти років прикрашав центральний холл штаб-квартири компанії Шелл в Гаазі - нещодавно відкрився в Києві й знаходиться на постійній експозиції в центральному офісі «Нафтогазу».