«Малюю серцем»: у Львівському палаці мистецтв презентували картини жінок, які втратили своїх близьких через російську агресію
На виставці представили 105 унікальних робіт, які увійшли до проєкту «Жива».
«Малюю серцем» – таку назву отримала виставка картин, написаних жінками, які втратили своїх чоловіків та синів військовослужбовців під час повномасштабної війни. Презентували її сьогодні у Львівському палаці мистецтв.
Виставка має на меті розповісти відвідувачам про унікальні історії життя наших Героїв та їхніх родин. Оглянути її можна до 24 серпня. Вхід безкоштовний.
Кожна картина – це окрема історія, описана фарбами учасниць благодійного мистецького терапевтичного проєкту «Жива» з десяти міст України – Львова, Дніпра, Кривого Рогу, Вінниці, Рівного, Луцька, Кропивницького, Фастова, Гайворона і Києва.
«Російсько-українська війна передчасно забрала десятки тисяч життів. Кожна представлена сьогодні картина передає нам історію чийогось батька, сина, коханого. У них було так багато планів та мрій, але, з приходом агресора усі їхні бажання відійшли у сторону, бо в пріоритеті була Батьківщина. Пам’ять про людину завжди житиме у наших думках та спогадах. Тож нехай пам’ять залишатиметься вічною ще й на полотні», – заступник голови Львівської обласної адміністрації Іван Собко.
Читайте також: У Національному музеї у Львові відкрили особливу виставку – «Заповідаю любов. Марія Примаченко»
Проєкт «ЖИВА» - це благодійний арттерапевтичний проєкт, що має на меті психологічну та соціальну реабілітацію дружин і мам загиблих Героїв. Його започаткували торік і за цей невеликий відрізок часу його учасницями стали понад 250 жінок з різних куточків України. До проєкту долучились професійні митці – більше ніж 20 художників, в тому числі члени Національної Спілки художників України, які допомагали учасницям відтворити свої ідеї на полотні.
«Зараз цей проєкт масштабувався. Все більше і більше жінок хочуть виплеснути свої емоції та переживання на полотно. У кожному місті з жінками працює художник. Вони приходять у творчу майстерню, працюють із професійними матеріалами. Це дуже крутий досвід, який допомагає виплеснути на полотно ввесь біль, що зачаївся всередині і який важко описати словами», – розповіла кураторка мистецького проєкту Христина Валько.
Під час відкриття виставки організували збір коштів на реабілітацію жінок після полону, підопічних Благодійного фонду «Із янголом на плечі».