«Малюю серцем»: у Львівському палаці мистецтв презентували картини жінок, які втратили своїх близьких через російську агресію

Вікриття Виставки Малюю Серцем (7)
На виставці представили 105 унікальних робіт, які увійшли до проєкту «Жива».
«Малюю серцем» – таку назву отримала виставка картин, написаних жінками, які втратили своїх чоловіків та синів військовослужбовців під час повномасштабної війни. Презентували її сьогодні у Львівському палаці мистецтв.
Виставка має на меті розповісти відвідувачам про унікальні історії життя наших Героїв та їхніх родин. Оглянути її можна до 24 серпня. Вхід безкоштовний.
Кожна картина – це окрема історія, описана фарбами учасниць благодійного мистецького терапевтичного проєкту «Жива» з десяти міст України – Львова, Дніпра, Кривого Рогу, Вінниці, Рівного, Луцька, Кропивницького, Фастова, Гайворона і Києва.
«Російсько-українська війна передчасно забрала десятки тисяч життів. Кожна представлена сьогодні картина передає нам історію чийогось батька, сина, коханого. У них було так багато планів та мрій, але, з приходом агресора усі їхні бажання відійшли у сторону, бо в пріоритеті була Батьківщина. Пам’ять про людину завжди житиме у наших думках та спогадах. Тож нехай пам’ять залишатиметься вічною ще й на полотні», – заступник голови Львівської обласної адміністрації Іван Собко.
Читайте також: У Національному музеї у Львові відкрили особливу виставку – «Заповідаю любов. Марія Примаченко»
Проєкт «ЖИВА» - це благодійний арттерапевтичний проєкт, що має на меті психологічну та соціальну реабілітацію дружин і мам загиблих Героїв. Його започаткували торік і за цей невеликий відрізок часу його учасницями стали понад 250 жінок з різних куточків України. До проєкту долучились професійні митці – більше ніж 20 художників, в тому числі члени Національної Спілки художників України, які допомагали учасницям відтворити свої ідеї на полотні.
«Зараз цей проєкт масштабувався. Все більше і більше жінок хочуть виплеснути свої емоції та переживання на полотно. У кожному місті з жінками працює художник. Вони приходять у творчу майстерню, працюють із професійними матеріалами. Це дуже крутий досвід, який допомагає виплеснути на полотно ввесь біль, що зачаївся всередині і який важко описати словами», – розповіла кураторка мистецького проєкту Христина Валько.
Під час відкриття виставки організували збір коштів на реабілітацію жінок після полону, підопічних Благодійного фонду «Із янголом на плечі».