Ветерани російсько-української війни можуть безкоштовно здобути на Львівщині нові професії (відео)
Це – один із напрямів Концепції підтримки Захисників та Захисниць, яку напрацювали у Львівській ОВА.
«Я тричі був в армії. Вам про який розказати?» – жартує 31-річний Володимир.
У 2012 році, після закінчення Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва, де хлопець здобув фах слюсаря з ремонту автомобілів, його призвали на строкову службу.
Після служби, не встигнувши і пів року попрацювати за фахом, у 2014 році отримав повістку та став у лави ЗСУ на захист Батьківщини. У зоні бойових дій пробув цілий рік. Повернувшись, працевлаштувався та до 24 лютого 2022 року жив цивільним життям.
А в перший день повномасштабного вторгнення разом із другом пішов у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки і в лавах 80-ої окремої десантно-штурмової бригади поїхав на Схід України.
15 липня 2022 року біля населеного пункту Спірне Володимир отримав важке поранення в ногу. Ворожий снаряд повністю роздробив основу суглобу. До січня 2023 року ветеран пробув на лікуванні та реабілітації в Ужгородській міській лікарні.
Хлопець дотепер має проблеми зі здоров’ям, регулярно проходить лікування, йому важко стояти та ходити, а операцію, яка вкрай потрібна, можуть зробити не всі лікарні. На час зйомок ветеран саме отримав інформацію про те, що одна клініка погодилася зробити йому оперативне втручання.
Під час лікування ветеран дізнався, що у межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць, яку напрацювали у Львівській ОВА, учасники бойових дій та члени їхніх сімей, які мають інвалідність внаслідок війни, можуть безкоштовно пройти перепідготовку за робітничими професіями, підвищення кваліфікації чи програму професійної адаптації. Уся інформація – за посиланням.
Володимир вирішив скористатися такою можливістю. Він уже пройшов короткострокові курси і перекваліфікувався – здобув фах електрозварника у тому ВПУ, у якому раніше навчався. Каже, така спеціальність допоможе йому бути корисним для ЗСУ – виготовлятиме деталі, які допоможуть захищати і автівки, і людей у них.
«Нам важливо, щоб кожен житель Львівщини, який пішов на війну, знав, що після повернення тут, вдома, у нього будуть можливості для того, щоб відновитися, почати власну справу, здобути новий фах, вправлятися у спорті чи стати агентом позитивних змін у своїй громаді. Саме тому ми і напрацювали Концепцію підтримки Захисників та Захисниць у Львівській області», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Усе, що корисно знати про Концепцію підтримки Захисників та Захисниць можна легко знайти у спеціальній вкладці за посиланням - https://loda.gov.ua/project/70266