На Львівщині провели консультації у межах процесу справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону
Обговорили концепцію Фонду справедливої трансформації, а також потенційні пріоритети та проєкти, які відповідають потребам вугільних громад.
Сьогодні, 30 серпня, на Львівщині провели консультації зі зацікавленими сторонами у межах процесу справедливої трансформації в Червоноградському вугільному мікрорегіоні. Під час заходу учасники мали змогу обговорити проєкти та ініціативи у сфері збереження довкілля як елементу справедливої трансформації, зокрема управління водними ресурсами, поводження з твердими побутовими відходами та териконами, комплексний регіональний моніторинг стану атмосферного повітря.
Серед учасників були представники регіональних і місцевих органів влади, бізнесу, шахтарських профспілок, неурядових організацій, а також експерти. Сьогоднішня зустріч – третя на цю тему.
«Нам потрібно врахувати потреби як територіальних громад та людей, які в них проживають, але водночас ставити перед собою глобальні цілі: створення нових робочих місць, вирішення екологічних проблем та саму трансформацію вугільних регіонів і перехід на зелені джерела енергії», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Заступниця керівника проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» Еліз Віж’є зазначила, що наповнення Фонду є одним із пріоритетів роботи.
«Наповнення Фонду справедливої трансформації є одним із пріоритетів нашої роботи зараз. Нам потрібно найкращим чином сформувати його в тих реаліях, у яких ми перебуваємо зараз. Питання екології є також одним з пріоритетів, які ми будемо виносити на додаткове обговорення під час розгляду кожного із запропонованих проєктів. Сподіваюся, що сьогоднішня дискусія стане плідним підгрунтям для реалізації наступних проєктів», – сказала Еліз Віж'є.
Нагадаємо, Львівська область першою в Україні розпочала трансформацію вугільної території. Цей процес неминучий для усіх вугільних регіонів, адже ще до початку повномасштабної війни Україна взяла на себе зобов’язання підтримувати кліматичну політику, яка передбачає поступову відмову від викопного палива та перехід на відновлювані джерела енергії, розвиток сучасних енергоефективних технологій.
Раніше затвердили склад Керівного комітету та Робочої групи, яка напрацьовує план відповідно до розпорядження начальника Львівської ОВА «Про розроблення проєкту Плану дій зі справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону Львівської області на період до 2030 року».
Трансформація Червоноградського вугільного мікрорегіону та розроблення Плану дій відбуваються в межах Програми «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», яку впроваджує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини.
Читайте також: В області працюють над розробкою Плану дій справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону