Максим Козицький взяв участь у Раді безбар'єрності

Рада Безбар'єрності (2)
У межах засідання заслухали доповіді декількох міністерств, а очільники трьох обласних військових адміністрацій розповіли про внутрішньобласні ініціативи.
Сьогодні, 26 липня, у Вінниці відбулося виїзне засідання Ради безбар'єрності. У заході під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та Першої леді України Олени Зеленської взяли участь профільні заступники міністрів, начальники обласних військових адміністрацій та їх профільні заступники з питань безбар'єрності, а також представники організацій громадянського суспільства. Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький доєднався до засідання через відеозв’язок.
«Життя та здоров'я кожного українця та українки є безцінним і ця війна вкотре показала рівень та міру солідарності усіх наших громадян. Саме тому зараз безбар'єрність є одним із ключових пріоритетів та завдань до виконання. Доступ усіх громадян до просторів та послуг повинен бути простим та максимально зручним в користуванні. Безбар'єрність – це про людяність в наданні послуг не лише державними, але й усіма іншими інституціями. Слова гідність та повага найкраще характеризують курс безбар'єрності. Ми повинні створити гідні умови для наших ветеранів та усіх українців, які потребують спеціальних безбар'єних умов», – зазначив Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.
Перша леді України Олена Зеленська розповіла про проєкти в напрямі безбар'єрності, які вже втілюють у нашій державі.
«Ми повинні діяти і безбар'єрною має стати уся країна. У нас живуть та житимуть дуже різні люди, яких вразила війна, але попри це у них є мрії, які вони хочуть втілювати. Ніхто з них не має бути виключеним з суспільства, тому ми маємо створити максимально комфортні умови для проживання для всіх без винятку громадян. План реалізації стратегії безбар'єрності налічує понад три сотні різних заходів і частину з них уже вдалося реалізувати. Зокрема це автошколи в структурі МВС, які адаптовані для потреб людей з інвалідністю. Крім того, нещодавно в Києві з'явилася можливість зв'язатися з екстреними службами 112 у неголосовий спосіб, зокрема через відеозв'язок, щоб поінформувати оператора жестовою мовою. Всі ці проєкти повинні бути не непоодинокими, а мають доповнювати один одного», – зазначила Олена Зеленська.
У межах засідання учасники заслухали доповіді міністра соціальної політики України Оксани Жолнович, міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної та заступника міністра молоді та спорту України Матвія Бідного. Опісля про напрацьований досвід на власних територіях розповіли: начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, начальник Тернопільської ОВА Володимир Труш та міський голова Вінниці Сергій Моргунов.
Нагадаємо, декілька тижнів тому Львівщина стала першим з п'яти регіонів де відкрилися автошколи для людей з інвалідністю, а минулого місяця на Львівщині реалізували кілька туристичних проєктів з підтримки безбар’єрності.
Читайте також: На Львівщині працюють над запуском проєкту «Ліга Нескорених»