Для керівників закладів профтехосвіти провели Освітню Академію
До кінця цього року кожен профтех повинен розробити власну стратегію розвитку.
Днями відбулася Освітня Академія для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівщини, мережа якої нині становить 50 навчальних закладів.
Обговорили завершення навчального року, старт вступної кампанії, інновації та головні виклики, як слід подолати, щоб зберегти здобуту динаміку: в області третій рік поспіль зростає загальне число учнів, що навчаються у закладах професійної освіти.
Участь у заході взяли директор департаменту з питань освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска, начальник відділу інновацій, професійної, фахової передвищої та вищої освіти Іван Пикус, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Львівщини Володимир Бобко, його заступниця Наталя Рибак, керівники закладів професійної освіти.
«Навчання у професійних училищах, коледжах, ліцеях повинно стати престижним. Це стратегічна мета, яка стоїть перед нами. Досвід розвинутих країн, ринок праці та й саме життя диктують нам цю умову. Ми роками говорили про проблему надмірного набору у вищі навчальні заклади, але нічого не змінювалось. І тільки тепер, коли ми почали інвестувати значні кошти у розвиток профтехосвіти, маємо результат. Нам повірили і діти, і батьки, і самі педагоги. Але це тільки початок, неможливо виправити за три роки ті негативні тенденції, які формувались десятиліттями», – зазначив Олег Паска.
Під час Академії йшлося про нововведення від Міністерства освіти і науки України:
- електронний вступ в первинній професійній підготовці;
- можливість отримати академічну відпустку.
Окрім цього, обговорили досягнення та стратегічні напрями системи професійної освіти.
Також учасники Освітньої Академії попрацювали у робочих групах: говорили про кооперацію з конкретними підприємствами, про потребу професійного зростання викладачів та майстрів виробничого навчання, а також про кібербезпеку в освітньому середовищі.
На завершення було досягнуто домовленості з директорами навчально-професійних закладів про те, що вже до кінця цього року кожен профтех розробить власну стратегію розвитку.
Довідка:
Мережа професійної освіти Львівської області нині становить 50 закладів, у тому числі один приватний. У них навчається майже 22 тис. учнів, що приблизно на 2 тис. осіб більше, ніж було 2020 року.
Обсяг регіонального замовлення у закладах професійно-технічної освіти у 2023 році у Львівській області становитиме 10 044 кваліфіковані спеціалісти, що помітно більше ніж було торік (9 599). При цьому наголос зроблено на машинобудуванні та будівельних спеціальностях.
У Львівській області вже працює 40 науково-практичних центрів, цього року заплановано відкрити ще 13. Ця ініціатива дозволила у короткі терміни суттєво оновити навчальну базу профтехосвіти.