У Червонограді запрацював центр допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства
Це перший такий центр на Червоноградщині.
Центр допомоги є спеціалізованою службою підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, насильства, зокрема сексуального, пов’язаного із війною.
Тут надаватимуть комплексну соціально-психологічну та первинну правову допомогу, а також соціальні послуги постраждалим. Для жінок з дітьми, які звертатимуться в центр, буде можливість короткостроково або цілодобово залишитись у спеціально облаштованому приміщенні.
«Ще кілька років тому тема домашнього насильства була табуйованою. Через недовіру і страх опинитися без допомоги, домашнє насильство часто просто замовчували. Однак про це варто говорити, аби кривдники знали, що за свій вчинок є покарання, а жінки знали, що їм є кому допомогти. Схожі центри підтримки відкривають в кожному районі області. Це безпечне місце для всіх, хто стикнувся з насильством. Тут ви знайдете психологічну та юридичну підтримку, а головне – впевненість у тому, що ви вчинили правильно. Не дозволяйте кривдникам заподіяти вам шкоди, не подавайте дітям приклад нездорових стосунків у сім’ї. Зверніться за допомогою, адже це не прояв слабкості, навпаки – сміливість змінити своє життя!», – наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Денний центр розрахований на 4 ліжкомісця. До складу служби входять: менеджер, адміністратор, фахівець із соціальної роботи та психолог. Працівники співпрацюватимуть зі старостами громад, відділеннями поліції, закладами освіти, охорони здоров’я, службою у справах дітей, бюро безоплатної правової допомоги.
До теми: У Стрию працює дружній до жінок і дівчат простір «Вільна».
Проєкт реалізується за фінансової підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
«У фонд надходять дуже багато запитів для надання підтримки. Один з критеріїв під час нашого вибору – це мотивація громади. Відкриття цього центру – це ідеальна співпраця адміністрації, громадських організацій, в тому числі міжнародних. За фінансової підтримки уряду Фінляндії нам вдалось реалізувати цей проєкт. Тут жінки зможуть отримати консультацію, екстрений прихисток. Є мобільна бригада, яка зможе виїхати на виклик. Ми хочемо не лише боротися з гендерно зумовленим насильством, а й взагалі викорінити його», – сказала регіональна спеціалістка з протидії гендерно зумовленого насильства Фонду ООН у галузі народонаселення Олена Коханець.
На базі Центру працюватиме мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка оперативно реагуватиме на випадки насильства, що зафіксували працівники правоохоронних органів та де необхідна допомога фахівців. Центр забезпечений автомобілем, завдяки якому бригада зможе здійснювати виїзди до постраждалих.
Такі бригади працюють ще у двох містах. Звернутись можна за номерами: 067 600 28 26 (Стрий), 067 600 288 33 (Червоноград), 067 600 28 22 (Дрогобич).
Довідково:
За підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення з липня 2022 року у Львові діє кар’єрний хаб «ВОНА». Він пропонує постраждалим безкоштовні професійні курси працевлаштування, консультації карєрних радниць, зокрема щодо написання резюме, грантрайтингу, а також при хабі працює психологиня. Деталі - https://loda.gov.ua/news/60068
Для тимчасового надання притулку постраждалим від домашнього насильства передбачені:
- відділення з надання притулку постраждалим від домашнього насильства Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області (22 ліжкомісця),
- Дрогобицький денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою (6 ліжкомісць),
- Новороздільський денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою (12 ліжкомісць),
- Стрийський денний центр з кризовою кімнатою (4 ліжкомісця),
- Червоноградський денний центр з кризовою кімнатою (4 ліжкомісця),
- Соціальний готель Львівської міської ради (20 ліжкомісць),
- притулки громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» (20 ліжкомісць)
- відділення для жінок благодійного фонду «Назарет» (20 місць).