Підприємства можуть отримати до 20 тисяч євро гранту від Міжнародної організації з міграції: умови

Агропідприємство
Мікро- та малий бізнес запрошують взяти участь у грантовій програмі в межах проєкту «Розвиток малих та середніх підприємств: економічна інтеграція ВПО та відновлення бізнесу».
Проєкт фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW.
Мета грантової програми - підтримка економіки України шляхом відновлення виробництва та робочих місць, а також задоволення попиту населення на критично важливі товари та послуги.
Загалом МОМ планує надати гранти 100 малим та 270 мікропідприємствам.
Участь можуть взяти:
- Малі та мікропідприємства, що релокуються або здійснюють діяльність в місті Київ, Київській, Львівській, Закарпатській, Сумській, Чернігівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Полтавській, Дніпропетровській або Харківській областях;
- Зареєстровані не менше ніж за 1 рік до дати подання заявки;
- Зареєстровані в Україні та належать громадянам України.
Зокрема, подати заявку можуть:
- Мікропідприємства, які працевлаштовують менше 10 осіб і які створять не менше 1 нового робочого місця завдяки гранту;
- Малі підприємства, які працевлаштовують 10 і більше людей і які створять не менше 3 нових робочих місць завдяки гранту.
Мікропідприємства повинні заповнити аплікаційну форму заявки на грант за посиланням, малі підприємства - за посиланням.
Для мікропідприємств максимальна сума гранту становить 4 500 євро, для малих підприємств – 20 000 євро. Суми будуть виплачені в гривневому еквіваленті за курсом ООН. З поточним курсом ООН можна ознайомитися за посиланням: https://treasury.un.org/operationalrates/OperationalRates.php.
Грантові кошти можна буде використати на:
Придбання спеціалізованого обладнання, інструментів, необхідних для виробництва / переробки, та іншої діяльності компанії;
- Оренду приміщення (до 4 місяців);
- Ремонт і облаштування приміщень (в тому числі придбання меблів, стелажів тощо);
- Заробітну плата (до 4 місяців) і витрати на створення додаткових робочих місць;
- Закупівлю сировини для виробничого процесу (до 50% від суми гранту);
- Перевезення обладнання / персоналу.
Детальніше про грант за посиланням. У випадку виникнення додаткових запитань, зверніться до представників гранту на електронну адресу: smeboost@iom.int.
«Одне підприємство може подати лише одну заявку. Грантові заявки розглядатимуться на постійній основі впродовж 2023 року. МОМ щомісяця проводитиме перегляд заявок та запрошуватиме відібраних заявників для презентації бізнес-плану. Останній місяць подання заявки в 2023 році - жовтень. Гранти виділятимуться доти, доки не вичерпаються кошти. Якщо їх буде вичерпано до жовтня 2023 року, конкурс буде закритий. Відтак, рекомендую аграріям Львівщини активізуватись у напрямку подачі заявки на цей грант та отримати фінансову підтримку на розвиток власного бізнесу», - наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.