У Львові відбулась діалогова сесія щодо репарацій та підтримки постраждалих від російської агресії

У Львові відбулась діалогова сесія щодо репарацій та підтримки постраждалих від російської агресії (1)
В заході взяла участь керівниця Координаційного центру підтримки цивільного населення при Львівській ОВА Галина Бордун.
Напередодні, 20 травня, Міжнародна організація з міграції (МОМ) провели у Львові діалогову сесію щодо репарацій та підтримки постраждалих від російської агресії.
Під час діалогу учасники західних та центральних областей України висвітлили презентації результатів консультацій із постраждалими, підняли тему щодо важливості координації різних рівнів представників державних органів та громадських організацій, місцевою владою та надавачами психосоціальних послуг. Це важливо для забезпечення того, щоб голоси постраждалих були почуті і включені у політику і програми надання послуг. Об’єднуючи ключові зацікавлені сторони, ці дискусії допоможуть подолати прогалини між потребами постраждалих та спроможністю місцевих суб’єктів ефективно реагувати.
Висновки та рекомендації, сформульовані в межах цих обговорень, будуть використані для подальших ініціатив, спрямованих на покращення доступу постраждалих до правосуддя, соціальних послуг та програм довготривалого відновлення.
В заході взяла участь керівниця Координаційного центру підтримки цивільного населення при Львівській ОВА Галина Бордун, який створений за ініціативи начальника ОВА в 2022 році і цього року розширив свою роботу, напрацьовуючи практичні рішення, програми разом з представниками територіальних громад, департаментів Львівської ОДА, громадських організацій.
Зокрема, 22 травня відбудеться зустріч із громадськими організаціями, благодійними фондами, які супроводжують внутрішньо переміщених людей. Реєстрація за посиланням.
«Сьогодні важливо зрозуміти, що координація – це міжсекторальний підхід, відкриті дискусії, аналіз викликів і напрацювання можливостей. На національному рівні приймають ряд важливих документів, кожна область, громада ініціює власні програми, але завжди треба ставити собі питання: "А наскільки ця інформація, послуга, є доступною для самої постраждалої людини?"
Ми вже не вперше зустрічаємося з тим, що через непоінформованість людина не отримує послугу, бо просто не знає про неї, тому сьогодні більше часу приділяємо тому, щоб об'єднувати всіх, хто працює з ВПО.
Зустрічі офлайн дають більше результатів, тож працюємо над графіком зустрічей в громадах. Практика календаря відкритих зустрічей від всіх партнерів для ВПО на сторінках Львівської ОДА, Координаційного центру триває вже близько 2 років і це дає можливість розширити коло допомоги, довіри», – зазначила Галина Бордун.
Нагадаємо, офіси КЦ є у всіх містах районного значення. Ви можете отримати всю необхідну інформацію за посиланням.