До кінця березня на Львівщині розроблять план заходів з реалізації Програми посилення державотворчої ролі української мови
Для фінансування Програми в обласному бюджеті передбачили 3,5 млн грн.
Як повідомив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, до кінця березня профільні департаменти ЛОВА повинні представити план проведення заходів, передбачених Програмою посилення державотворчої й консолідаційної ролі української мови у Львівській області.
«До кінця березня ми повинні сформувати чіткий календарний графік, за яким будемо реалізовувати заходи у межах Програми. Маємо дати можливість всім, особливо молодому поколінню, вивчати українську мову і вдосконалювати свої знання, а такі програми надалі слід розробити у кожній громаді», - зазначив Іван Собко.
Він також додав, що на реалізацію Програми в обласному бюджеті передбачили 3,5 млн грн. Головні розпорядники коштів та виконавці Програми – департамент освіти і науки, департамент комунікацій та внутрішньої політики та департамент з питань культури, національностей і релігій Львівської ОВА.
«Цільовою аудиторією Програми є не лише внутрішньо переміщені люди, а всі, хто перебуває, проживає в Україні і розуміє необхідність переходу на українську мову у побуті чи вивчення її. Діти з числа переселенців досі мають мовний бар’єр,через це їм складно почати відвідувати на Львівщині школи. Це ми обговорили і під час візиту міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук. Маємо забезпечити дітям можливість безперешкодного доступу до вивчення рідної мови, якої у них не було раніше», - наголосив Іван Собко.
Серед заходів, проведення яких передбачає Програма, зокрема:
- Обласний конкурс відеопрезентацій «Пошуки «скарбів». Полюємо на мовні помилки»
- Літня школа-табір «Від культури мови до культури народу»
- Видання словника найбільш вживаних слів іншомовного походження
- Цикл науково-популярних лекцій з історії української мови (на YouTube-каналі ДОН ЛОДА)
- Видання навчально-методичної літератури для організації навчання дітей та педагогів діаспори
- Поповнення фондів шкільних бібліотек словниками, довідниками, фаховою періодикою, підручниками з культури мовлення тощо.
Ознайомитися з положеннями Програми можна за посиланням.