Рада Безбар'єрності (1)
Своє проєкти представили Міністерство освіти та науки, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство соціальної політики та інші.
За участю першої леді України Олени Зеленської та під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулося засідання Ради безбар’єрності. На ньому розглянули проєкт Плану заходів на 2023–2024 роки, зокрема 8 пріоритетних проєктів від міністерств.
Олена Зеленська наголосила, що безбар'єрність в умовах повномасштабної війни та в період відбудови не може бути формальністю. Доступність усього: будівель, освіти, роботи, інформації, можливостей жити повноцінно, повинна бути пріоритетом будь-яких рішень і змін.
«Довоєнні проєкти з безбар’єрності набули болючої актуальності. Найперше ми відчули фізичні бар’єри війни. Бо кожен із нас особисто стикався за цей рік з евакуацією, із потребою швидко дістатися сховища. Крім цього, всі ми відчуваємо безліч невидимих бар’єрів. Це може бути брак інформації, відсутність можливості працювати чи вчитися, економічна невпевненість. Безбар’єрність багатогранна. Це щось значно більше, ніж поодинокий пандус на під’їзді. Це питання якості життя та навіть виживання», – переконана Олена Зеленська.
На 2023–2024 роки, заплановано 472 заходи з безбар’єрності, до виконання яких залучені 20 міністерств.
Сфера освіти нині стикається з великою кількістю викликів, що ускладнюють повноцінне навчання: понад 500 тис. учнів здобувають освіту за кордоном, більш як 400 тис. навчаються в інклюзивних класах, понад 300 тис. потребують підвезення до місця навчання, 73% здобувають освіту у дистанційній та змішаній формі. Все це вимагає системних змін, тому серед планів МОН:
Сьогодні, коли чи не щодня через ворожі обстріли страждають громади та об'єкти інфраструктури, надзвичайно важливо мати план, якими будуть міста й громади після відновлення. За моніторингом, лише 20% об'єктів інфраструктури є безбар'єрними. Тому Міністерство розвитку громад та територій планує впровадити низку змін:
Читайте також: Експертів галузі містобудування Львівщини навчатимуть стандартам дотримання безбар’єрності.
Проєкт Міністерства соціальної політики має назву «Вдосконалення системи забезпечення допоміжними засобами реабілітації». Інколи люди після важкої травми потребують допоміжні засоби реабілітації та місяцями чекають на протез чи крісло колісне.
Перше, що заплановано зробити від Міністерства – об'єднати в одному закладі можливості отримати все, що людині необхідно, і щоб для цього не був потрібен статус людини з інвалідністю. Велика увага приділяється навчанню фахівців, зокрема протезистів-ортезистів та працівників супроводу.
Серед флагманських проєктів інших міністерств:
«Робота без бар'єрів» Міністерства економіки, мета якого – усунути бар’єри на шляху до працевлаштування чи підприємництва для кожного, зокрема й молоді без досвіду роботи, ВПО, людей з інвалідністю, ветеранів та ветеранок.
«Розвиток системи реабілітаційної допомоги» Міністерства охорони здоров'я, що передбачає новий підхід до процесу відновлення стану людей, які зазнали травми через війну чи втратили деякі функції організму через важкі захворювання, вікові зміни чи вроджені порушення.
«Інформація без бар'єрів» Міністерства культури та інформаційної політики. Відомство зробить офіційну та соціально значущу інформацію більш доступною та зрозумілою для людей із порушенням слуху, осіб літнього віку, іноземців, людей із когнітивними порушеннями, посттравматичним стресовим розладом та представників інших соціальних груп, які можуть мати складнощі зі сприйняттям інформації.
«Програма цифрової освіти» від Міністерства цифрової трансформації допомагатиме людям, котрі змушені змінювати професію чи мають обмежений доступ до цифрових продуктів, набути нових навичок та компетенцій, необхідних для того, щоб упевнено почуватися на ринку праці.
«Автошколи для людей з інвалідністю» від Міністерства внутрішніх справ дадуть змогу людям із порушеннями опорно-рухового апарату навчитися керувати адаптованим авто, а отже, позбутися бар’єрів та стати більш незалежними та автономними.
Контроль за виконанням цих завдань відбуватиметься на рівні Кабінету Міністрів.
Рада безбар'єрності затвердила проєкт Плану заходів на 2023–2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Очікується, що документ розглянуть та затвердять на найближчому засіданні Кабінету Міністрів.
Рада Безбар'єрності (18)
Рада Безбар'єрності (23)
Рада Безбар'єрності (20)
Рада Безбар'єрності (3)
Рада Безбар'єрності (4)
Рада Безбар'єрності (8)
Рада Безбар'єрності (5)
Рада Безбар'єрності (6)
Рада Безбар'єрності (7)
Рада Безбар'єрності (9)
Рада Безбар'єрності (10)
Рада Безбар'єрності (11)
Рада Безбар'єрності (14)
Рада Безбар'єрності (12)
Рада Безбар'єрності (13)
Рада Безбар'єрності (15)
Рада Безбар'єрності (17)
Рада Безбар'єрності (16)
Підпишіться, щоб отримувати листи.