Львівщина реалізувала усі 25 заходів, які запланували на цей рік у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору
Йдеться про облаштування безбар’єрних елементів.
Під головуванням Першої Леді України Олени Зеленської провели засідання Ради безбар’єрності. Учасникам розповіли про успішно реалізовані проєкти упродовж цього року та презентували ініціативу, яку впроваджуватимуть уже з наступного.
Метою політики безбар’єрності є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права. Йдеться про доступ до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, можливість вільно пересуватися у просторі, соціалізуватися та залучатися в життя громади.
Упродовж 2024 року в межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні працювали над облаштуванням укриттів для маломобільних груп населення, створенням максимального простору можливостей для ветеранів, над відновленням інфраструктури з врахуванням інклюзивності, доступністю громадських просторів.
«Безбар’єрність – це не благодійність, не різдвяна акція й не виняток. Вона не для когось з особливими потребами чи фізичними обмеженнями. Безбар’єрність – це завжди про нас, про кожного українця та українку. Підсумовуючи зроблене за рік, можу сказати, що запит на безбар’єрність безпрецедентний. А отже, маємо що робити як держава і як суспільство», – зазначила Олена Зеленська.
Львівщина повністю виконала всі 25 заходів, які запланували на цей рік в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
«Йдеться про облаштування елементів безбар’єрності у спорудах цивільного захисту, закладах охорони здоров’я та освіти, ЦНАПах, автовокзалах, парках і ботанічних садах. Але, щоб Львівська область справді стала областю рівних можливостей для всіх, маємо докласти ще дуже багато зусиль і праці у 2025 році. Безбарʼєрність – це насамперед про світоглядні зміни. Головний внесок у розвиток безбарʼєрності ми як суспільство зробимо лише тоді, коли непохитною нормою стане твердження: всі люди важливі і всі – рівноправні. Вірю, що ми дозріємо до цього», – підкреслив Максим Козицький, резюмуючи результати засідання.
Читайте також: Максим Козицький зустрівся з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності
Також під час наради представили всеукраїнський флагманський проєкт «Безбар’єрні маршрути». Йдеться про організацію транспортно-пішохідного шляху з інклюзивним громадським транспортом, забезпечений засобами доступності, зручності, інформативності та безпеки для маломобільних груп населення. Реалізація проєкту триватиме до 2030 року.
Безбар’єрність має бути забезпечена на таких рівнях:
- Дорожня та вулична мережа (тротуари, дороги та пішохідні зони, світлофори, тактильні плити, дитячі майданчики, парки, перехрестя);
- Громадські будівлі та установи (ЦНАПи, освітні, медичні заклади та багатоквартирні будинки (входи, ліфти, пандуси);
- Об’єкти бізнесу (аптеки, заклади громадського харчування та торгівлі, культурні заклади, банківські установи, АЗС).
Нагадаємо, розпорядженням начальника Львівської ОВА №289/0/5-23ВА від 03.05.2023 на Львівщині затвердили обласний план заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
У плані заходів відображені шість основних напрямів безбар’єрності – фізична, інформаційна, суспільна, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність. У 2024 році нашій області вдалося реалізувати все заплановане.