Власники тваринних господарств можуть отримати сертифікат племінних ресурсів через ЦНАПи
На Львівщині зареєстровано 38 суб’єктів племінної справи у тваринництві різних напрямів спеціалізації. Вони займаються вирощуванням племінних сільськогосподарських тварин для покращення генетичного потенціалу власного стада. Їхня генетична цінність підтверджується сертифікатами племінних (генетичних) ресурсів, видача якого є адміністративною послугою.
Сертифікат племінних (генетичних) ресурсів - документ про походження, продуктивність, тип та інші якості тварин, ембріонів, яйцеклітин. Отримати його можна у 14 відділеннях ЦНАПів на Львівщині. Суб’єктом надання такої послуги є департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.
Для того, щоб отримати сертифікат суб’єкт племінної справи у тваринництві має звернутись до адміністратора ЦНАПу із заявою та відповідним переліком документів, а саме:
- копії форм племінного обліку відповідно до виду тварин;
- копії документів, які підтверджують передавання прав власності на племінні (генетичні) ресурси (договір купівлі - продажу або поставки з додатками, акт приймання - передачі, видаткова накладна тощо);
- копія свідоцтва про реєстрацію в Державному реєстрі суб’єктів племінної справи у тваринництві;
- документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).
«Сучасне тваринництво вимагає від суб’єктів господарювання утримувати високопродуктивне поголів’я для відтворення стада та отримувати високі виробничі показники. Попит на племінних високогенетичних тварин зростає, а щорічний обсяг реалізації складає понад 2000 голів, в межах 30-35% вирощеного племінного поголів’я в області», - прокоментувала директорка департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
Документи подає заявник або уповноважена ним особа адміністратору ЦНАПу особисто або поштовим відправленням. Термін надання адміністративної послуги становить 10 робочих днів.
До слова, об'єктами племінної справи у тваринництві є велика рогата худоба, свині, вівці, кози, коні, птиця, риба, бджоли, шовкопряди, хутрові звірі та кролі, яких розводять для отримання певної продукції.