To the page beginning
Перейти до основного вмісту
CC logo

Львівська обласна військова адміністрація

Ukrainian trident Diia
Головна
Новини

Проведено аналізування та оцінювання наданих послуг у ЦНАП, ТП і ВРМ територіальних громад області у 2024 році

Управління з питань цифрового розвитку
29 січня 2025, 13:40
Аналізування Та Оцінювання Наданих Послуг У ЦНАП, ТП І ВРМ (1)

Аналізування Та Оцінювання Наданих Послуг У ЦНАП, ТП І ВРМ (1)

Кількість наданих послуг у ЦНАП, ТП, ВРМ є основним фактором їх діяльності.

Основною метою створення і діяльності центрів надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП) є надання якісних адміністративних послуг. Управлінням з питань цифрового розвитку вже були представлені результати діяльності ЦНАП області у 2024 році. Одним з основних показників, за якими повинна оцінюватись їх робота, є кількість та інтегрованість адміністративних послуг.  Це в першу чергу стосується таких груп послуг, за якими мешканці звертаються найбільше. 

Згідно статистичної інформації із звітів, які подані ЦНАПами громад області до Міністерства цифрової трансформації України, всього у 2024 році було надано 1,441 млн. послуг, з яких 1,014 млн. послуг в основних офісах ЦНАП громад, а 427 тис. послуг – в їх ТП і ВРМ.

  1. Аналізування наданих основних груп послуг у ЦНАП, ТП і ВРМ.

Для аналізування були визначені 5 основних груп послуг, але вже цього року плануємо долучити ще послуги місцевих рад. Всі ці групи послуг є найбільш запитувані мешканцями області, а тому фактичне їх надання у ЦНАП, територіальних підрозділах (далі - ТП) і віддалених робочих місцях (далі - ВРМ) безпосередньо впливає на рівень задоволеності  мешканців їх діяльністю. 

Тому аналізування наданих послуг проведено для наступних п’яти основних груп у ЦНАП: реєстрація місця проживання, реєстрація актів цивільного стану, послуги соціального характеру, реєстрації нерухомості та бізнесу, та для трьох - у ТП і ВРМ: реєстрація місця проживання, реєстрація актів цивільного стану, послуги соціального характеру.

Протягом 2024 року у ЦНАПах області надано 719 955 послуг вищевказаних п’яти основних груп, а у ТП і ВРМ - 248 243 послуг вищевказаних трьох основних груп.

Послуги реєстрації місця проживання/перебування 

Послуги з реєстрації місця проживання/перебування згідно звітів ЦНАП надавали у 72 ЦНАП, у всіх 16 ТП і у 450 ВРМ територіальних громад області. Послуги цієї групи належать до «швидких» послуг, бо можуть бути надані працівниками ЦНАП за один візит. Проте, є ще досі ЦНАПи області у яких реєстраційні дії вчиняють не працівники ЦНАП, а працівники інших структурних підрозділів. А тому, незважаючи на те, що нормативно визначений строк надання цих послуг – протягом дня, - мешканці повинні через кілька днів ще раз прийти за результатом послуги. Така організація надання цих послуг суперечить нормативно визначеному строку надання і не сприяє підвищенню якості надання цих послуг. Слід зауважити, що більшість ЦНАП області надає ці послуги за один візит протягом 20-30 хвилин. 

Протягом 2024 року ЦНАП області надали 322 147 послуг цієї групи. Достатньо велика кількість припадає на видачу витягу з реєстру територіальної громади - 220 923, що становить 68,58% від кількості послуг всієї групи.

Протягом 2024 року ТП і ВРМ області надали 205 837 послуг цієї групи. Достатньо велика кількість припадає на видачу витягу з реєстру територіальної громади - 152 234, що становить 73,98% від кількості послуг всієї групи. Тобто, тільки чверть послуг припадає на фактичну реєстрацію місця проживання/перебування та в середньому це по 100 послуг, які надавались у одному ВРМ області протягом року.

Не надають послуг цієї групи у ЦНАП Перемишлянської територіальної громади та у 50 ВРМ (10 % від їх загальної кількості), з яких найбільше ВРМ 5 територіальних громад:  Бібрської, Бісковицької, Золочівської, Новокалинівської, Червоноградської.

В загальному послуги цієї групи надають у 92,34% від усіх місць надання адміністративних послуг ЦНАП, ТП і ВРМ.

Послуги з реєстрації актів цивільного стану

Послуги з реєстрації актів цивільного стану надають у 61 ЦНАП області. Три послуги цієї групи (реєстрації народження, шлюбу і смерті) теж належать до «швидких» послуг, бо можуть бути надані працівниками ЦНАП за один візит. Проте,  є ЦНАПи області у яких реєстраційні дії щодо цих послуг вчиняють не працівники ЦНАП, а працівники інших структурних підрозділів місцевих рад або відділів ДРАЦС.  А тому, незважаючи на те, що строк надання цих послуг – протягом дня, - мешканці повинні через кілька днів ще раз прийти за результатом послуги. Тому керівництву таких територіальних громад треба підвищити власну відповідальність і співпрацю з відділами ДРАЦС та надавати їх у ЦНАП, ТП і ВРМ.

Протягом 2024 року ЦНАП області надали лише 17 697 послуг цієї групи. Не надають цих послуг у 12 ЦНАП, що становить 16,44 % від їх загальної кількості, зокрема: Буської, Заболотцівської, Золочівської, Івано-Франківської, Миколаївської, Перемишлянської, Поморянської, Радехівської, Самбірської, Сколівської територіальних громад. Проте відсутні доступи до реєстру ДРАЦС лише у працівників Івано-Франківської і Червоноградської територіальних громад.

Протягом 2024 року ТП і ВРМ області надали лише 4 166 послуг цієї групи. Не надають ці послуги у 1 ТП Бібрської громади і у 336 ВРМ, що становить 65,31% від їх загальної кількості, але тільки у 1 ТП та у 136 ВРМ не мають доступу. Зокрема, ці послуги не надають всі ВРМ 37 (50,68%) територіальних громад: Белзької, Бібрської, Бісковицької, Буської, Великомостівської, Глинянської, Гніздичівської, Добросинсько-Магерівської, Жидачівської, Жовтанецької, Журавненської, Заболотцівської, Зимноводівської, Золочівської, Козівської, Красненської, Меденицької, Новокалинівської, Новороздільської, Перемишлянської, Підкамінської, Поморянської, Радехівської, Ралівської, Розвадівської, Рудківської, Самбірської, Сколівської, Сокальської, Старосамбірської, Судововишнянської, Тростянецької, Трускавецької, Турківської, Хирівської, Ходорівської, Червоноградської.

В загальному послуги цієї групи надають у 40,75% від усіх місць надання адміністративних послуг ЦНАП, ТП і ВРМ.

Послуги соціального характеру

Послуги соціального характеру надають у 71 ЦНАП області. Протягом 2024 року вони надали 107 100 послуг цієї групи. Не надають цих послуг у 2 ЦНАП, зокрема, Новокалинівської і Самбірської територіальних громад, а надають у структурних підрозділах  соціального захисту.

Протягом 2024 року ТП і ВРМ області надали 38 240 послуг цієї групи. Не надають послуги у 189 ВРМ, що становить 37,8 % від їх загальної кількості. Зокрема, ці послуги не надають всі ВРМ 26 (35,68%) громад Бібрської, Боринської, Глинянської, Городоцької, Жидачівської, Жовтанецької, Журавненської, Кам'янко-Бузької, Куликівської, Лопатинської, Миколаївської, Новокалинівської, Новороздільської, Новояричівської, Оброшинської, Перемишлянської, Підкамінської, Радехівської, Розвадівської, Самбірської, Сокільницької, Старосамбірської, Трускавецької, Турківської, Хирівської, Червоноградської територіальних громад.

В загальному послуги цієї групи надають у 67,57% від усіх місць надання адміністративних послуг ЦНАП, ТП і ВРМ.

 

 

Протягом 2024 року у ЦНАП, ТП і ВРМ області надано послуг цих трьох груп – 695 187, з яких у ЦНАП - 446 944 (64,29%), а у їх ТП і ВРМ – 248 243 (35,71%).

 

 

Послуги з реєстрації нерухомого майна надаються у 65 ЦНАП області. Протягом 2024 року їх надано 250 087.  

Послуги з реєстрації бізнесу надаються тільки у 39 ЦНАП області. Протягом 2024 року їх надано 22 924.

Недостатня кількість державних реєстраторів є причиною відсутності надання послуг цих двох груп у ЦНАП. Однією з основних причин такого стану є мала періодичність  проведення конкурсу Міністерством юстиції України і складність здачі іспиту для отримання статусу державного реєстратора.

  1. Оцінювання наданих послуг основних груп у ЦНАП, ТП і ВРМ.

Відділом розвитку надання адміністративних послуг управління з питань цифрового розвитку облдержадміністрації в рамках річного аналізування діяльності ЦНАП, ТП і ВРМ області проведено оцінювання кількості наданих послуг у 2024 році для трьох базових груп, зокрема, реєстрація місця проживання, послуги соціального характеру, реєстрація актів цивільного стану.

Для цього були сформовані два критерії.

Перший критерій – відсоток (%) кількості наданих трьох груп послуг (реєстрація місця проживання, послуги соціального характеру, реєстрація актів цивільного стану) у ЦНАП, ТП і ВРМ до кількості мешканців громади. Цей критерій важливий для розуміння співвідношення кількості наданих цих послуг у ЦНАП, ТП і ВРМ громади до чисельності її мешканців.

Другий критерій – відсоток (%) кількості наданих трьох груп послуг (реєстрація місця проживання, послуги соціального характеру, реєстрація актів цивільного стану) у ТП і ВРМ до кількості наданих їх у ЦНАП. Цей критерій важливий для забезпечення інтегрованості цих трьох базових груп у ТП і ВРМ та зменшення навантаження на працівників ЦНАП громад області.

За результатами оцінювання по першому критерію усереднений показник становить 36,35%. Цей відсоток більше усередненого у 29 громад. Решта 44 громади (це 60,27 % від усіх ЦНАП) мають менший відсоток. Загалом тільки 13 територіальних громад області фактично надають послуги всіх трьох груп як у ЦНАП так і у всіх ТП/ВРМ: Бродівська, Грабовецько-Дулібівська, Давидівська, Добротвірська, Дрогобицька, Моршинська, Мурованська, Новояворівська, Пустомитівська, Славська, Стрілківська, Східницька, Яворівська.

Разом з тим у деяких громад відсутнє надання цих груп послуг, зокрема:

- 3 територіальні громади (Бібрська, Новокалинівська, Червоноградська крім одного) у ВРМ ще не почали надавати послуги жодної з трьох груп.

- 16 територіальних громад у жодному ВРМ не надають 2 групи послуг (ДРАЦС і соціальні): Боринська,  Глинянська, Жидачівська, Жовтанецька,  Журавненська, Заболотцівська, Новороздільська, Перемишлянська, Підкамінська, Радехівська, Розвадівська, Самбірська, Старосамбірська, Трускавецька, Турківська, Хирівська;

- 2 територіальні громади (Перемишлянська і Самбірська) надають у ЦНАП і ВРМ тільки по одній з трьох груп послуг;

За результатами оцінювання по другому критерію усереднений показник становить 78,63%. Цей відсоток більше усередненого у 27 громад. Решта 46 громад (це 63,01% від усіх ЦНАП) мають менший відсоток. Але, чим більший цей відсоток, тим більша кількість послуг надається у старостинських округах і жителям немає потреби їхати у центр громади до ЦНАП. Загалом у 20 громадах надали більшу кількість послуг всіх трьох груп у ТП/ВРМ, ніж в основному офісі ЦНАП. Але тільки у 7 громадах з цих 20 надаються всі три групи послуг у всіх ТП і ВРМ. Це Бродівська, Моршинська, Новояворівська, Славська, Солонківська, Стрілківська, Яворівська територіальні громади.

Найкращі показники відсотків по першому і другому критерію має Яворівська територіальна громада – відповідно 74,94% та 422,74 %, де у всіх 17 ВРМ надаються всі три групи послуг. Загальна кількість наданих послуг цих трьох груп в ЦНАП і ВРМ громади становить 39 143, з яких 7 488 (19,13%) у ЦНАП, а 31 655 (80,87%) у ВРМ. Тобто, достатньо велика кількість жителів мала змогу отримати ці послуги не відвідуючи основний офіс ЦНАП у центрі громади. Це є найкращий і реальний приклад наближення послуг до мешканців, який може слугувати орієнтиром для інших громад області.

Детальніші результати оцінювання в розрізі територіальних громад області (окрім Івано-Франківської, оскільки ЦНАП цієї громади почав функціонувати в кінці 2024 року) представлені нижче.

 

За результатами оцінювання сформовано рейтинг територіальних громад області на основі відсотку загальної кількості наданих трьох груп послуг у ЦНАП, ТП і ВРМ до кількості мешканців громади, враховуючи кількість груп послуг, які фактично надаються.

 

 

«Ми періодично будемо проводити аналізування і оцінювання надання послуг ЦНАП, ТП і ВРМ області, щоб розуміти динаміку змін. Застосовуючи певні критерії оцінювання, ми прагнемо стимулювати збільшення місць надання основних груп адміністративних послуг, які найбільш потрібні і запитувані мешканцями. На даний час такими є послуги з державної реєстрації актів цивільного стану та послуги соціального характеру.

Нашою метою у 2025 році є забезпечення обов’язкового надання трьох базових груп послуг у всіх ЦНАП, ТП і ВРМ області», – вважає начальник управління з питань цифрового розвитку облдержадміністрації Максим Столярчук.

Поділитись

Facebook Telegram

Новина за темою

17/01/2025
Розвиток і вдосконалення діяльності ЦНАПів Львівщини у 2024 році

Поділитись

Facebook Telegram
Теги
діяльність ЦНАП
послуги ЦНАП
розвиток ЦНАП
ЦНАП

Останні новини

Усі новиниArrow Image
В Україні оновлюють мапу безбар’єрності: як долучитися?
08/05/2025
В Україні оновлюють мапу безбар’єрності: як долучитися?
08/05/2025
Вісім нагород здобули борчині та борці зі Львівщини на Чемпіонаті України
08/05/2025
Львівщина продовжує розбудову прозорої екосистеми регіону: громади переходять до наступного етапу інформаційного аудиту
08/05/2025
На базі Франкового університету дали офіційний старт роботі інженерно-фізичної лабораторії
08/05/2025
Баскетболісти зі Шептицького – переможці обласного етапу шкільних ліг серед юнаків 5-9 класів
08/05/2025
Форум прихистків у Львові: спільними зусиллями – до якіснішої підтримки ВПО
08/05/2025
Рейтинг Львівщини серед регіонів України за доходами бюджету: наша область на дев’ятому місці

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Footer logo

Львівська обласна військова адміністрація

Офіційний вебсайт

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

299-91-44

Телефон
Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

16-84

Гаряча лінія

zvern@loda.gov.ua

Електронна пошта

Мапа сайту

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

Мапа сайту

CC logo

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту
thedigital@loda.gov.ua
Розроблено в SoftServe created
За підтримки Sombra supported