З якими проблемами стикається бізнес Львівщини при експорті та імпорті товарів: результати наради в межах платформи «Діалог влади та бізнесу»

Діалог Влади Та Бізнесу (1)
В області діють понад 1200 експортерів, більше ніж 3000 – пов’язані з операціями щодо імпорту.
У Львівській ОВА відбулась друга в цьому році зустріч в межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Цього разу порушили проблемні питання, з якими стикається бізнес під час експорту та імпорту продукції. Зокрема, йшлося про коригування митної вартості, митне оформлення товарів та затримку вантажів.
Фокус бізнесу спрямований на те, щоб здійснювати купівлю товарів з-за кордону за оптимальними цінами. При розмитненні такого товару, часто через нестачу відповідних документів, спрацьовує автоматизована система управління ризиками, через що відбувається коригування митної вартості цих товарів. У таких випадках митний орган рекомендує звертатися за додатковою консультацією, для уникнення затримки вантажів при майбутніх операціях з імпорту.
«Львівщина – прикордонна область. Впродовж останніх 5 років наша область піднялась з 5 на 3 місце в рейтингу експорту серед регіонів України. Ми у лідерах також щодо надходження митних платежів до держбюджету. З нами взаємодіють 170 країн-партнерів. У нас діють понад 1200 експортерів, більше ніж 3000 – пов’язані з операціями щодо імпорту. Тому для здійснення зовнішньоекономічної діяльності нам важливо контролювати та вирішувати питання, з якими найчастіше доводиться стикатися бізнесу», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
Від початку року з Львівщини найчастіше експортували товари до Польщі, Німеччини, Чехії та Нідерландів. До основних груп товарів належать: меблі, жири та олії, електричні машини, деревина та вироби з дерева. Щодо імпорту, то найчастіше ввозили товари з Польщі, Китаю, Німеччини та Туреччини. Йдеться про мінеральні палива, нафтопродукти, текстильні вироби, продукти рослинного походження, засоби наземного транспорту.
Начальник Львівської митниці Андрій Кузнік розповів, що станом на зараз до державного бюджету перерахували 19,9 млрд грн митних платежів. Основними бюджетоформувальними товарами є легкові автомобілі (13,5%), сигарети (5,1%), телефони (2,8%) та продукти для годівлі тварин (2,4%).
За перші три місяці 2025 року на територію України через нашу область як гуманітарну допомогу ввезли понад 15,5 тисяч транспортних засобів.
Нагадаємо, регіональна платформа «Діалог влади та бізнесу», ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Відбулося вже 11 такого роду зустрічей, зокрема з представниками транспортної галузі та сфери внутрішньообласних перевезень, торгівельної сфери, легкої та харчової промисловості, готельно-ресторанного бізнесу, деревообробної та меблевої промисловості, ІТ-сфери, будівельної галузі та виробництва будівельних матеріалів, зустріч з представниками бізнесу щодо питань працевлаштування ветеранів та зустріч щодо змін у податковому законодавстві та ведені податкової звітності.