Зимуючі птахи Львівщини: як допомогти пернатим пережити холодний сезон
Птахи, які залишаються зимувати в наших широтах, стикаються з ризиком недоїдання, виснаження та переохолодження.
Зимовий період — складний час для багатьох видів птахів. Хоча цьогорічна зима на Львівщині м’яка, із невеликою кількістю снігу та морозів, зимуючі птахи все одно стикаються з численними викликами: нестачею їжі, відсутністю укриттів і підвищеною загрозою від хижаків. Саме тому важливо підтримати пернатих, щоб допомогти їм пережити цей непростий сезон.
Навіть за теплої зими ресурси харчування залишаються обмеженими. Птахи, які залишаються зимувати в наших широтах, стикаються з ризиком недоїдання, виснаження та переохолодження. У цей час їм складніше знайти природну їжу, як-от насіння, ягоди чи комах. Зимові місяці стають для них справжнім випробуванням на виживання.
Як ми можемо допомогти:
- Встановлюйте годівниці: Це один із найпростіших і найефективніших способів допомоги. Для різних видів птахів підійдуть такі корми: насіння соняшнику (не смажене), просо та овес, несолоне сало для синиць, яблука чи сушені ягоди для дроздів і сойок. Важливо! Уникайте годування птахів хлібом, оскільки він може викликати проблеми з травленням.
- Обирайте безпечні місця для годівниць: Розміщуйте годівниці у спокійних місцях, недоступних для хижаків і подалі від галасливих зон. Це забезпечить птахам спокійний доступ до їжі.
- Захищайте природні території: Під час прогулянок у лісах і парках дотримуйтеся тиші. Гучні звуки та активні роботи можуть налякати птахів і завадити їм знаходити їжу чи відпочивати.
На Львівщині взимку можна зустріти чимало різноманітних птахів. Серед них синиця велика — активний птах із яскраво-жовтим пір’ям, горобець хатній — звичний мешканець як міст, так і сіл, галки та граки, що збираються великими групами у парках і на полях. Також можна побачити сойку — птаха із яскравими синіми й чорними смужками на крилах, снігура — символ зими із червоним черевцем, та дрозда, який часто шукає їжу під кущами.
«Зимовий період є важким для птахів: вони стикаються з нестачею їжі, холодами та загрозами з боку хижаків. Встановлення годівниць, створення безпечних місць для відпочинку та підтримка природних територій — це прості, але ефективні заходи, які допоможуть їм пережити зимові труднощі. Кожен із нас може зробити свій внесок у збереження птахів і природи загалом. Залучення до таких ініціатив сприяє не лише допомозі пернатим друзям, але й розвитку екологічної свідомості» — зазначає в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Оксана Війтик.
Читайте також: Між Люблінським воєводством та Львівською областю підписали партнерську угоду з охорони біорізноманіття: що вона передбачає