Жителів Львівщини запрошують доєднатись до виготовлення шпаківень для птахів
Шпаківні слугують додатковим місцем для гніздування птахів, що вкрай актуально в місцях, де природні дупла відсутні.
Навесні природа оживає, саме тоді повертаються перелітні птахи. Це чудовий час для розвішування виготовлених власноруч шпаківень, синичників і дуплянок на деревах, стінах будівель чи стовпах, щоб створити затишне місце для пернатих мандрівників.
Більше ніж 60 видів птахів використовують штучні гніздівлі, найбільш відомі серед них: синиці, горобці, шпаки, мухоловки, ластівки, вільшанки, боривітри та сови.
Шпаківні слугують додатковим місцем для гніздування птахів, що вкрай актуально в місцях, де природні дупла відсутні. Шпаківні та синичники не складні у виготовленні, щодо дуплянок, то їх створення може бути більш клопітким, проте є макети спеціальних конструкцій, що імітують природні дупла.
«Запрошуємо доєднатися до створення та встановлення штучних гніздівель у садах, парках, біля будинків чи на присадибних ділянках. Це не лише сприятиме вивченню природи та поглибленню зв'язку з навколишнім середовищем, а й надасть можливість допомогти нашим пернатим друзям знайти безпечне місце для гніздування», - зазначає т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик.
Рекомендації щодо виготовлення та встановлення штучних гніздівель можна знайти посиланням. Також при виготовленні домівок для пташок рекомендуємо використовувати лише екологічно чисті матеріали, які не завдаватимуть шкоди своїм мешканцям та довкіллю. Крім того, важливо розміщувати домівки у безпечних місцях, подалі від автомобільних доріг та інших джерел небезпеки.
Читайте також: Жителі Перемишлянської громади врятували особину хижого птаха – Канюка звичайного