Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук відвідала військовий госпіталь та зустрілася з членами сімей військовослужбовців
Ірина Верещук перебуває на Львівщині з робочим візитом.
На Львівщині з робочим візитом перебуває заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук.
Напередодні, 17 грудня, заступниця відвідала військово-медичний клінічний центр Західного регіону. Цей візит є важливим кроком у налагодженні системної підтримки медичних установ та ветеранів на регіональному рівні. Так, обговорили актуальні питання, що стосувалися зокрема підтримки ветеранів та підсилення можливостей Госпіталю. Ірина Верещук поспілкувалася з ветеранами, пораненими військовослужбовцями та медичним персоналом. Обговорили ключові проблеми, з якими стикаються як пацієнти, так і медичний склад закладу.
За її словами, заклад має кваліфікований лікарський склад і значний потенціал для подальшого розвитку. Госпіталь має потреби, але разом з тим значний потенціал для того, щоб рухатися вперед.
«Західний регіон має більше можливостей для підсилення системи медичної підтримки наших військових, і це треба використовувати на повну потужність», – наголосила заступниця керівника Офісу Президента.
Вона також відзначила важливість комплексного підходу до розв'язання питань ветеранів та пообіцяла, що результати візиту стануть основою для обговорення на наступному засіданні Координаційного штабу з питань деокупованих територій, які відбуваються щотижня.
Окрім цього, у Будинку Воїна відбулася важлива зустріч із родинами членів сімей загиблих, полонених та зниклих безвісти. Взяли участь також керівниця Координаційного центру підтримки цивільного населення у Львівській області Галина Бордун та координаторка Офісу підтримки родин військових Львівської ОВА, керівниця Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Анна Кузюта. Обговорили ключові проблеми, з якими стикаються родини, зокрема потребу в психологічній підтримці, координації на національному рівні та оперативному інформуванні на місцях.
Особливої уваги потребує координація між національними та місцевими органами влади для ефективного інформування родин військовослужбовців і ветеранів про доступні програми та можливості. Зокрема, потребують вдосконалення питання підтримки ветеранів, їхнього навчання та соціальної адаптації.
«Ми працюємо над тим, щоб забезпечити системний підхід до ветеранської політики. Сьогодні я зафіксувала конкретні проблеми, що потребують вирішення: це питання виплат, працевлаштування, навчання ветеранів, а також проблему помічників ветеранів. Якщо це потребує змін у законодавстві – ми ініціюємо їх на національному рівні, щоб допомога була дієвою та доступною для всіх», – зазначила заступниця керівника Офісу Президента.