Результати Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові на Львівщині: коротко про те, що стосується нашої області
Максим Козицький розповів про ключові проєкти, які будуть розвивати у 2024 році.
Сьогодні, 15 грудня, Львівщина стала платформою для проведення Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Це вже пʼяте таке засідання.
Окрім Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, Премʼєр-Міністра Дениса Шмигаля та керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака, участь у заході взяли низка українських, європейських та американських чиновників (у тому числі онлайн). Детальніше - https://loda.gov.ua/news/87017
Опісля відбулися брифінги за результатом події. Серед спікерів зокрема очільник Львівської ОВА Максим Козицький. Він підсумував результати засідання, а також розповів про ключові проєкти, які будуть розвивати в нашій області наступного року.
«Ключовим питанням Конгресу стало планування бюджетів на 2024 рік, зокрема видатків. Першочергові напрями фінансування, звісно, – програми реабілітації та надання медичної допомоги, доступності ліків, підтримки військових. Маємо гідно пройти наступний рік, зробити усе можливе, аби ветерани війни та члени їхніх сімей у кожній громаді, зокрема на Львівщині, отримали достатню допомогу та підтримку від місцевих влад у цьому плані», – зазначив під час брифінгу начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Він також додав, що в межах Конгресу озвучили низку державних програм, націлених на підтримку наших військовослужбовців.
«Львівська обласна військова адміністрація наступного року долучатиметься до їхнього співфінансування та доповнюватиме обласними коштами державний бюджет саме для допомоги учасникам воєнних дій. Так само ми продовжимо реалізовувати на Львівщині програму «Доступні ліки». У планах – розширити програму та започаткувати в області роботу мобільних аптечних пунктів», – пояснив очільник Львівщини.
Під час свого виступу в межах брифінгу Максим Козицький також зупинився на мобільних вогневих групах, кількість яких продовжують збільшувати у нашій області.
«В нашій області діють 45 мобільних вогневих груп зі збиття шахедів. Ці групи функціонують на базі ПвК «Захід». Зараз триває процес створення додаткових 55 таких мобільних груп. До кінця цього року плануємо вийти на показник у 100. Долучились до співфінансування проєкту представники соціально відповідального бізнесу, за що їм величезна вдячність. Ще один цікавий проєкт, який ми як адміністрація започаткували спільно з Львівським ІТ Кластером, – «Мисливці за шахедами». Перші п’ять автомобілів, укомплектованих спеціальним обладнанням для знищення ворожих дронів уже отримали наші оборонці неба. До кінця січня спільно плануємо передати ще 5 одиниць техніки, які оснастять автоматизованими турелями, здатними вести вогонь по повітряних цілях противника без безпосередньої участі людини», – наголосив Максим Козицький.
У 2024 році пріоритетом держави залишиться підтримка ВПО та цивільного населення, постраждалого від російської агресії. Як повідомила Віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, на рівні Уряду діють Координаційні штаби, а на рівні обласних адміністрацій – координаційні центри, де незахищені категорії населення можуть отримати юридичну, психологічну та соціальну допомогу.
«Ми надалі будемо опікуватися внутрішньо переміщеними особами, ветеранами війни, дітьми, людьми старшого віку. Війна триває і кошти, які можна виділити на соціальний та гуманітарний напрям зменшуються. Про свої фінансові можливості уже попереджають наші донори. Кожна гривня з державного чи обласного бюджетів повинна бути спрямована саме на допомогу найвразливішим категоріям громадян, тим, хто постраждав від збройної агресії. Тому під час сьогоднішнього засідання Конгресу спільно з Президентом, міністрами, мерами міст обговорили, як у 2024 році забезпечити усе необхідне для цих людей», – підкреслила Ірина Верещук.
До слова, Львівщина стала першою областю, де створили координаційні центри, у яких люди з вразливих категорій населення можуть отримати юридичну, психологічну та соціальну допомогу. Вони почали працювати зі серпня 2022 року, а згодом масштабувалися по всій Україні. До роботи таких центрів активно долучаються міжнародні партнери та донори.