Програми підтримки українців, вітчизняне оборонне виробництво та робота з партнерами – підсумкове засідання Конгресу місцевих та регіональних влад за рік у Львові
Львівщина об’єднала навколо себе посадовців усіх рівнів, аби підбити підсумки роботи й впровадження ініціатив в оборонній, соціальній та міжнародній сферах.
Сьогодні, 17 грудня, у Львові відбулось Засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Під час Конгресу виступили президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак та заступниця керівника Офісу президента України Ірина Верещук.
Програми підтримки громад, вітчизняне оборонне виробництво та зовнішньополітичну роботу України Глава держави назвав фундаментальними темами цього засідання.
«Стійкість на фронті, стійкість усередині України, стійкість відносин із нашими партнерами – усе це має важливе значення, і відповідні кроки передбачаються робочими документами стійкості – на рівні Офісу, уряду, парламенту. Прошу всіх вас робити максимум для підтримки фронту, сімей наших воїнів, а також виробництв, які задіяні для оборонних потреб», – зазначив Володимир Зеленський.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доповів про ситуацію на різних напрямках фронту й окремо – на території Курської області.
«Третю добу противник проводить інтенсивні наступальні дії на території Курської області. Активно застосовує підрозділи армії Північної Кореї. Північнокорейські найманці вже зазнали великих втрат. Українські захисники стійко тримають оборону та знищують особовий склад і техніку ворога», – зазначив Головком ЗСУ.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук наголосив, що План внутрішньої стійкості, який Володимир Зеленський представив у парламенті, передбачає, зокрема, функціонування стійких і спроможних громад.
«Окремо я хочу відзначити ухвалення Закону «Про міжнародне територіальне співробітництво України» у квітні цього року, який надав можливість для тісної співпраці не лише прикордонним регіонам, а й територіальним громадам з усіх куточків України, що сприятиме більш широкому та ефективному залученню міжнародної допомоги», – зауважив він.
За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, робота уряду сфокусована на восьми ключових напрямах: фінансова стійкість, відновлення, оборона, медицина, освіта, проходження опалювального сезону, соціальна підтримка та підтримка бізнесу. Зокрема, цьогоріч ресурс місцевих бюджетів становив понад 285 млрд грн, наступного року він зросте до 328 млрд грн.
«Уряд постійно приділяє значну увагу регіонам і громадам. Робимо все, щоб вони були сильними та спроможними», – додав Денис Шмигаль.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак наголосив, що вже близько 90 % рад на сесіях проголосували на підтримку Плану перемоги.
Він закликав представників місцевих і регіональних влад продовжувати докладати всіх можливих зусиль і працювати з іноземними елітами та суспільствами.
«Союзники й партнери сповнені рішучості допомагати нам і далі. Яскраві докази – чергові оборонні та санкційні пакети. Ми налагоджуємо активний діалог з адміністрацією обраного Президента Дональда Трампа. І я можу вам сказати, що команда Президента Трампа чітко усвідомлює значення України для глобальної безпеки», – зазначив Андрій Єрмак.
Окрім цього, Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на державну програму «єВідновлення» для внутрішньо переміщених осіб перерозподілять 15 млрд грн.
«Уже є рішення спрямувати 15 мільярдів гривень «єВідновлення» для ВПО. Це допоможе, на жаль, поки що не всім. Але цього року можна вже спрямувати ці кошти. Це буде приблизно 10 тисяч домогосподарств, щонайменше 30 тисяч людей. Уряд розгляне, де брати ще додаткові кошти», – сказав Глава держави.
Сертифікати на придбання житла отримають ВПО, які через агресію РФ втратили житло.
Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук зазначила, що житло є основною потребою внутрішньо переміщених осіб і ветеранів. Вона додала, що в цьому напрямі для ветеранських сімей цьогоріч спрямували понад 10 млрд грн.
Також під час засідання віцепрем’єр-міністр – міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба наголосив, що пріоритет відомства – забезпечити житлом тих, хто його найбільше потребує. На сьогодні понад 10 % житлового фонду зруйновано або пошкоджено. Без дому залишилося майже 2 млн родин, а понад 4,6 млн українців стали внутрішньо переміщеними особами.
Крім реалізації програми «єВідновлення», наступного року Мінрозвитку запускає пілотний проєкт розбудови соціального житла, який на першому етапі зможе забезпечити помешканнями щонайменше 50 тис. українців.
Загалом на засіданні були присутні 280 учасників, ще понад 1400 членів Конгресу, а також посли США, Франції, Данії, Австрії та Греції приєдналися онлайн.