У Львові пройшов п’ятий MEDCONGRESS
Цьогоріч він присвячений темі вакцинації.
Сьогодні, 18 жовтня, відбувся п’ятий MEDCONGRESS «Вакцинація. Безпечна нація», що мав на меті виявити бар’єри та причини недовіри до вакцинації у суспільстві. До заходу долучилися представники влади, освіти, медицини та духовенства.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький наголосив, що вакцинація – це важливий елемент національної безпеки.
«Щиро вдячний UNICEF Ukraine та голові Львівського регіонального офісу UNICEF Нінке Воппен за підтримку цього конгресу. Такі заходи дозволяють обговорювати актуальні проблеми та шукати шляхи їх вирішення.
На жаль, значення вакцинації в нашому суспільстві – недооцінене і ми продовжуємо стикатися із хворобами, які мали б залишитися у минулому. Так, у Львівській області знову фіксують випадки правця.
Закликаю усіх ставитися до щеплення не як до медичних формальностей, а й насамперед як до способу турботи про своє здоров’я та добробут ближніх. Тільки спільними зусиллями ми зможемо сформувати здорову націю», – наголосив Максим Козицький.
Організатори форуму: Дитячий фонд ООН UNICEF, Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, БО БФ «БЕЗОБМЕЖЕНЬ», департамент охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації.
За словами голови Львівського регіонального офісу ЮНІСЕФ Нінке Воппен, це велика честь – працювати з надійними партнерами та знати, що кожна дитина отримає необхідну вакцину.
«Здоров’я дітей – це фундаментальне право, яке має бути захищене. Без спільних зусиль і партнерства нам не досягти успіху.
Ми маємо понад 1000 пунктів для зберігання вакцин і разом із Львівським ЦКПХ працюємо над тим, аби забезпечити індивідуальний підхід до кожної дитини.
Запрошую всіх продовжувати бути чемпіонами у питанні захисту дитячого здоров’я, адже це інвестиція у майбутні покоління. Я пишаюся тим, що ЮНІСЕФ присутній тут і є частиною цієї важливої місії», – зазначила Нінке Воппен.
За словами генеральної директорки Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталії Іванченко, вакцинопрофілактика інфекційних хвороб є одним із законодавчо визначених методів профілактики в системі охороні здоров’я.
За її словами, показники охоплення профілактичними щепленнями за національним Календарем у Львівській області є нижчими за середньодержавні. В окремих громадах середнє значення рівнів охоплення щепленнями населення становить менше 30%, зокрема у Турківській, Івано-Франківській та Солонківській.
Як зазначила Наталія Іванченко, Україна відноситься до країн, де наявність щеплень є умовно обов’язковою, але штрафів чи інших санкцій за це не передбачено. В той же час, право на здобуття освіти в колективі може бути реалізоване виключно в разі наявності щеплень згідно Календаря вакцинації. В Україні в нього входять вакцини від 10 інфекційних хвороб: туберкульозу, кашлюку, дифтерії, поліомієліту, кору, гепатиту В, краснухи, правцю, гемофільної інфекції та епідемічного паротиту. А коронавірус став одинадцятим у цьому списку.
Під час панельної дискусії «Вакцинація: за і проти. Чи є це питанням нацбезпеки?» Максим Козицький також підкреслив важливість вакцинації та закликав до підвищення рівня імунізації у громадах.
«Я особисто є прихильником вакцинації, адже превенція – це не лише правильний вибір на користь власного здоров’я, але й відповідальне ставлення до свого оточення. Ми живемо у світі, де інфекційні захворювання можуть мати масштабні наслідки. Прикладом для нас став коронавірус. Обмежувальні заходи, маски, соціальне дистанціювання – все це було необхідністю для зменшення впливу вірусу. Однак найбільш ефективний захист – це вакцинація.
Особливо гостро стоїть питання дитячої імунізації, яка має вкрай низькі показники. Це означає, що багато дітей ходять до садочків, шкіл та університетів, наражаючи на ризик не лише себе, але й своїх друзів, сусідів і близьких. Наслідки можуть бути набагато серйознішими, ніж будь-які побічні дії вакцини.
Я закликаю всіх батьків та громади активно підтримувати програми імунізації. Це наш обов’язок – захистити наших дітей та забезпечити їм здорове майбутнє. Імунізація – це крок до безпечного завтра для кожного з нас», – наголосив Максим Козицький.
Загалом, у межах MEDCONGRESS проблема вакцинації була розглянута з різних позицій і обговорена в ході наступних панелей:
- Роль керівників закладів охорони здоровʼя у питаннях вакцинації.
- Бізнес: чи створює вакцинація додану вартість у компаніях. Як мотивувати: від керівника до двірника.
- Позиція релігійних спільнот у питаннях вакцинації.
- Вакцинація в закладах освіти. Безпечне освітнє середовище для кожного. Роль вакцинації в інклюзії.
Читайте також: На Львівщині на обліку перебувають понад 11 тисяч жінок, хворих на рак грудної залози