У Львівській ОВА обговорили створення центрів підтриманого проживання в громадах та якість підтримки психічного здоров’я у закладах освіти
Ці та інші важливі питання обговорили під час засідання робочої групи з питань підтримки психічного здоров’я.
Напередодні, 21 серпня, відбулося чергове засідання робочої групи з питань підтримки психічного здоров’я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення.
На порядку денному стояло обговорення плану заходів на 2024-2026 роки, охорону психічного здоров'я та психосоціальну підтримку цивільного населення. Обговорили, зокрема:
- створення центрів життєстійкості та впровадження послуги підтриманого проживання, стаціонарного догляду в громадах Львівщини;
- продовження навчальних семінарів для представників релігійних спільнот. Цей напрямок не входить у комплексну програму, проте є важливим сьогодні;
- навчання психологів закладів освіти;
- навчання для працівників закладів культури, бібліотек, задекларований як пріоритет директоркою департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Іриною Гаврилюк.
Так, охочих запрошують взяти участь в опитуванні щодо потреб у навиках психосоціальної підтримки людей. За результатами опитування сформують окрему програму для навчання працівників установ, які підпорядковані департаменту з питань культури, національностей та релігії Львівської ОДА. Пройти опитування можна за покликанням.
За підтримки партнерів на Львівщині упродовж 2022 року 4 тисячі освітян та батьків школярів пройшли тренінги з психологічної обізнаності в освітньому середовищі – психоедукації. Це важливий напрям, який дозволяє вчителям, батькам і дітям зрозуміти свій психічний стан.
Завдяки розширенню мережі партнерів у 2023 році навчальні тренінги з психоедукації «Самодопомога+», «Перша психологічна допомога», «Стрес-менеджмент» пройшли орієнтовно 16 тисяч учасників освітніх процесів: учнів, їхніх батьків, вчителів, представників закладів освіти Львівщини пройшли спеціалізовані навчання, зокрема, і за програмою резильєнтності.
Одним із викликів, за словами заступниці директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Мар'яни Дмитрів, є розширення мережі психологів у освітніх закладах. Та однією з проблем залишається недостатнє забезпечення кабінетами психологів, що обмежує можливість надавати консультації в закладах освіти.
Також відзначили виконання заходів у напрямку психічного здоров’я у соціальній сфері, зокрема, навчання для кандидатів у прийомні сім’ї. Обговорили і впровадження послуги підтриманого проживання, що нещодавно озвучила міністерка соціальної політики, адже це важливо для територіальних громад.
А також порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації експериментального проекту з організації надання внутрішньо переміщеним особам похилого віку, особам з інвалідністю соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною».
Також учасники засідання підкреслили важливість продовження програм, спрямованих на підтримку психічного здоров’я, і необхідність залучення додаткових ресурсів для забезпечення доступності послуг.
Обговорили значення партнерства з міжнародними організаціями у реалізації нових ініціатив та підтримці існуючих.
Анкета для отримання допомоги в Координаційному центрі при Львівській ОВА.
Усі посилання Координаційного центру при Львівській ОВА.
1684 – цілодобова гаряча лінія для Львівщини.
032 2596031 – гаряча лінія для абонентів, які перебувають в інших областях України.
0 (68) 003 40 14 – гаряча лінія «Медико-психологічної допомоги».
Електронна адреса: medpsysocial.aid@gmail.com.
Нагадаємо, нещодавно у Львівській ОВА відбулось засідання комісії з питань надання фінансової підтримки на створення в громадах області відділень чи будинків підтриманого проживання або стаціонарного догляду для осіб похилого віку та/або повнолітніх осіб з інвалідністю, які потребують стороннього догляду.