Навчання, робота, психологічна підтримка: понад 1000 дівчат та жінок отримали допомогу у «ВОНА Хаб» у Львові
Хаб допомагає жінкам, які потрапили у складні життєві обставини і не можуть самотужки їх подолати.
Команда кар'єрного та бізнес-хабу, який пропонує жінкам, постраждалим від домашнього чи гендерно зумовленого насильства, послуги для вдосконалення професійних навичок та успішного працевлаштування, під час круглого столу презентувала свою роботу представникам Посольства Ірландії в Україні Алексу Редмонду та Анастасії Костенко.
«Наша команда прагне допомагати якомога більшій кількості жінок, які зазнали насилля. Адже віримо, що економічно незалежна, фінансово спроможна жінка може розірвати коло насилля, вийти з кризової ситуації та підтримати своїх дітей і родину. Тому, власне, працюємо у цьому напрямку і маємо уже добрі результати», – розповіла координаторка «ВОНА Хаб» у Львові Катерина Похилюк.
Загалом, за словами Катерини Похилюк, клієнтками хабу стали понад 1000 жінок. Працевлаштовані – понад 150 жінок. Відкрили власний бізнес або перебувають на шляху відкриття – 47 осіб. Зокрема, жінки розпочали власний бізнес у сфері надання послуг краси: стали майстринями візажу та перукарської справи. Також працюють у галузі поліграфії, арт-терапії, а також у сфері хендмейду та легкої промисловості, ресторанній сфері, медичній галузі та у сфері логістики.
У хабі на постійній основі проводять мотиваційні, психологічні, безпекові тренінги від менторів та партнерів. Крім того, близько 400 слухачок відвідали професійні курси та курси з бізнес-навчання.
«Такого роду проєкти, особливо в умовах воєнного стану, ми завжди підтримуватимемо і співпрацюватимемо з ними. Адже вони роблять надзвичайно важливі речі для жінок, які потрапили у складні життєві обставини і не можуть самотужки їх подолати. Це і психологічна підтримка, і допомога з пошуком роботи, і навчання новій професії, і фінансове сприяння.
А особливо цінним є те, що консультанти «ВОНА Хаб» йдуть у віддалені громади нашої області, а також працюють з жінками, які покинули свої домівки через війну і зараз мешкають у прихистках», – зазначила заступниця директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Тетяна Крут.
Проєкт кар‘єрний та бізнес-хаб «ВОНА» реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Посольства Великої Британії за імплементації БФ «Батерфлай» та у співпраці з департаментом соціального захисту населення Львівської ОВА.
Детальніше про Хаб «Вона» тут.
Читайте також: На Львівщині реалізують проєкт «Впровадження Національного механізму протидії торгівлі людьми»