На Львівщині відбуваються навчальні курси з підвищення обізнаності в сфері психічного здоров’я для різних категорій: графік
Понад 600 практичних психологів, соціальних педагогів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів вже взяли участь в навчальних тренінгах «Академія психічного здоров’я».
У Львівській області продовжують реалізувати навчальний проєкт «Академія психічного здоров’я». З моменту презентації Комплексної програми охорони психічного здоров'я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області на 2023 – 2026 роки вже 625 практичних психологів, соціальних педагогів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів із грудня 2023 року по березень 2024 року взяли участь в навчальних тренінгах «Академія психічного здоров’я».
Нагадаємо, ці курси мають на меті розвинути обізнаність у сфері психічного здоров’я дітей та підлітків. Спочатку практичні психологи та фахівці інклюзивно-ресурсних центрів набувають компетентності у цих питаннях, а потім проводять просвітництво на зустрічах професійних спільнот, педагогічних радах та у навчальних закладах, де працюють фахівці.
«Ми продовжуємо системно впроваджувати стратегію ментальної грамотності для різних середовищ, особливо, які дотичні до супроводу і надання психосоціальної підтримки та тих, які повинні володіти певними навичками та знаннями: вчителі, практичні психологи, соціальні працівники, представники релігійних спільнот, лікарі», – голова Координаційного центру підтримки цивільного населення Львівщини, радниця начальника ЛОВА, відповідальна за впровадження стретегії з психологічного здоров’я Галина Бордун.
За словами психологині та психотерапевтки Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» Мар’яни Єсип, тренінг актуалізував та узагальнив наявні знання у сфері психічного здоров'я, зокрема про найпоширеніші розлади: основні симптоми, напрямки допомоги: «Важливим усвідомленням після тренінгу була необхідність та цінність поширення інформації, здійснення просвітницької діяльності з даної проблематики серед батьків та педагогів. Адже вони є тією ланкою, яка перша може розпізнати та виявити ознаки розладу, а відповідно своєчасно скерувати за допомогою, відповідно діяти самим».
Як зазначає фахівчиня інклюзивно-ресурсного центру Новороздільської міської ради Галина Ратич, тема психічного здоров'я у дітей та підлітків є дуже актуальною. Вона стосується кожного, тож над нею центри працюють щодня. Адже саме розлад дефіциту уваги, розлад аутистичного спектру, харчової поведінки, посттравматичний стресовий розлад, тривожність та інші, які впливають на поведінку та навчання дитини, є найчастішими запитами звернення до інклюзивно-ресурсних центрів.
«Актуальність теми, креативний підхід спікерів, доступність, компетентне викладення матеріалу – це складові курсу «Академія психічного здоровʼя». Рекомендую! Сердечно дякую за неймовірно цікавий та пізнавальний курс, за ту базову грамотність у сфері турботи про психічне здоровʼя, що вкрай необхідне в умовах сьогодення», – виразила подяку та поділилась враженням директорка ЗДО №2 смт Щирець Наталія Курилець, яка стала учасницею курсу «Академія психічного здоровʼя».
Організатори вже запланували навчання на квітень для практичних психологів та соціальних педагогів. Планують провести тренінг ще для 270 осіб.
Реєстрація на квітень:
- 8 квітня 2024 року (група No11): Група №11 (8 квітня 2024 року)
- 10 квітня 2024 року (група No12): Група №12 (10 квітня 2024 року)
- 11 квітня 2024 року (група No13): Група №13 (11 квітня 2024 року)
Програма навчання охоплює такі теми:
- як виявляти поширені розлади в сфері психічного здоров’я дітей і підлітків (в т.ч. ПТСР, депресію, тривожні розлади, РДУГ, поведінкові розлади, розлади шкільних навичок);
- як організовувати психологічний супровід учнів в закладах освіти;
- коли і куди скеровувати за фаховою допомогою і налагоджувати мережеву співпрацю.
Нагадаємо, що навчання проводять для різних категорій населення: освітян, представників релігійних спільнот, соціальних працівників, батьків, психологів та всіх, хто готовий та може надавати допомогу людям, що пережили надзвичайно стресові ситуації.
Зокрема вже 132 представники релігійних спільнот пройшли навчання на тему «Перша психологічна допомога». Планують провести тренінги ще для 44 представників релігійних спільнот у березні 2024 року.
Тож якщо ви маєте потребу у проведенні навчань, ви можете відправити лист на пошту: medpsysocial.aid@gmail.com
Також звернутися за допомогою можна в «Координаційний центр при Львівській ОВА» за посиланням: coordination.centers.lviv | Facebook | Linktree
У всіх Координаційних центрах Львівщини ви можете записатися безкоштовно до психолога за номером гарячої лінії області, або за номером менеджера району.
Анкета допомоги: https://forms.gle/HUjxTNvY7JBFnmfP9
Всі центри психосоціальної підтримки можна знайти на карті:
Координаційний центр підтримки цивільного населення при ЛОВА
Довідково:
Навчання «Академія психічного здоров’я» проводять у межах Національної програми з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яку ініціювала Перша Леді України Олена Зеленська. А також у межах Комплексної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області на 2023- 2026 роки за підтримки Українського інституту розвитку освіти, Благодійного фонду «Коло сім’ї», фундації Americares та Координаційного центру при ЛОДА.