Питання інтеграції адміністративних послуг у ЦНАП розглянули під час регіонального семінару
В межах заходу також представили кращі практики громад Львівщини щодо формування ЦНАП.
Напередодні, 29 лютого, на Львівщині відбувся регіональний семінар: «Інтеграція адміністративних послуг у ЦНАП, територіальні підрозділи та відділення реєстрації місця: сталість та забезпечення якості».
Мета заходу – обговорення питань щодо інтеграції у ЦНАП, територіальних підрозділах (ТП) та віддалених робочих місцях (ВРМ) громад Львівської області адміністративних послуг, визначених розпорядженням КМУ, та забезпечення сталості і якості їх надання.
Майже 200 учасників зібрались аби спільно ознайомитись з цілями і завданнями державної політики щодо розвитку ЦНАП у 2024 році. Також основними принципами взаємодії суб’єктів надання адміністративних послуг з ЦНАПами області. Зокрема, під час заходу представили Концепцію вдосконалення діяльності ЦНАП територіальних громад Львівської області на 2024-2026 роки та визначили шляхи зміцнення потенціалу ЦНАП в умовах кризового реагування та відновлення.
«Для нас залишається важливою робота всіх ЦНАПів області, і їх узгоджена співпраця з суб'єктами надання послуг. Як результат цього семінару я очікую збільшення кількості послуг, які ЦНАПи будуть надавати жителям в кожній громаді», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін.
Долучились до семінару представники Міністерства цифрової трансформації України, інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Львівської обласної військової адміністрації, суб’єктів надання адміністративних послуг (територіальних підрозділів ЦОВВ), голови/профільні заступники голів та керівники ЦНАП територіальних громад Львівської області та Програми розвитку ООН в Україні.
«Сьогодні Львівщина є лідером в Україні з розвитку сфери надання адміністративних послуг. Неабияку роль у цьому становленні відіграв проєкт «Посилення стійкості громад в регіонах України» програми розвитку ООН. І хоч, через нові виклики сьогодення, проєкт завершується, аби трансформуватися у нову форму співпраці, ми з громадами й надалі триматимемо взяту високу планку», – зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Максим Столярчук.
Учасники семінару працювали у трьох робочих блоках:
- Формування державної політики у сфері надання адміністративних послуг: завдання і виклики.
Тут спікери розповіли про цілі та завдання Міністерства щодо розвитку ЦНАП у 2024 році. Також - про окремі новели Закону України «Про адміністративну процедуру»: вплив на роботу ЦНАП.
- Співпраця з суб'єктами надання адміністративних послуг.
Обговорили актуальні питання надання адміністративних послуг, стан доступів ЦНАП до реєстрів та інформаційних систем.
- Розвиток мережі ЦНАП Львівської області.
Учасники заходу підбили підсумки моніторингу діяльності ЦНАПів Львівської області у 2023 році. Також поінформували про концепцію вдосконалення діяльності ЦНАП територіальних громад Львівської області на 2024-2026 роки.
Зокрема, 73 представники керівництва громад під час панельної дискусії поділились досвідом територіальних громад Львівщини щодо формування належних ЦНАП.
Організаторами семінару є управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА та Програма розвитку ООН в Україні в межах проєкту «Посилення стійкості громад у регіонах України», що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Великої Британії.
Читайте також: Львівська ОВА першою в Україні впровадила в робочий процес рекомендації сформовані після інформаційного аудиту