Грантова програма на 1,2 млн грн для ветеранських ініціатив: як взяти участь
Подати заявку на проєкт «Тримаймо стрій» від міжнародного фонду «Відродження» можна до 11 березня.
«Тримаймо стрій» – конкурс на підтримку ветеранських ініціатив, орієнтований на підтримку ветеранських організацій, які разом зі своїми спільнотами та місцевими громадами, прокладають шлях до української перемоги.
Після двох років повномасштабних бойових дій, ветеранським організаціям важливо продовжувати бути у строю, зберігати темпи роботи та мотивацію, активно готуватись до нових викликів і збільшення кількості ветеранів і ветеранок, розвивати власний професіоналізм та спроможність.
Ветеранські організації (центри, хаби, фонди, асоціації, простори, спілки, об’єднання тощо) – організації, які здійснюють свою діяльність задля підтримки ветеранів і ветеранок, їх реабілітації та реінтеграції, надають послуги ветеранам та ветеранкам, опікуються їх родинами.
Мета конкурсу – допомогти ветеранським організаціям посилити та зберегти свою інституційну сталість, організаційну стійкість та розвинути експертизу і професіоналізм; покращити ефективність підтримки ветеранів та ветеранок; сприяти розбудові соціальної згуртованості, реінтеграції та самоорганізації.
Проєктні пропозиції мають передбачати змістовну діяльність організації за одним або кількома з тематичних пріоритетів цього конкурсу:
- Фізична і ментальна реабілітація військовослужбовців, ветеранів і ветеранок, ефективна організація реабілітаційних процесів в громадах;
- Правові, соціальні, психологічні, інформаційні сервіси для військовослужбовців, ветеранів, ветеранок та членів їх родин;
- Сприяння реінтеграції та підготовка громад до повернення ветеранів та ветеранок;
- Турбота про родини військовослужбовців, військовополонених, загиблих та зниклих безвісти;
- Формування професійних та ефективних ветеранських осередків в громадах, націлених на якісні сервіси та просування дієвих рішень для ветеранської спільноти.
Максимальний розмір гранту: 1,2 млн грн, а мінімальний 600 – тис грн. Загальний бюджет конкурсу – 12 млн грн.
Термін реалізації проєктів – не більше 6 місяців. Кінцевий термін – 31 жовтня цього року.
Кінцевий термін подання проєктних пропозицій: 11 березня, 18.00. Оголосять результати конкурсу після 1 квітня. Подати заявку тут.
До участі у конкурсі запрошуються благодійні організації та громадські неприбуткові об’єднання, які:
- можуть підтвердити досвід роботи до 2023 року у сфері підтримки військовослужбовців, ветеранів і ветеранок, родин військовополонених, загиблих та зниклих безвісти;
- можуть підтвердити досвід отримання та використання благодійних внесків через рахунки організації, з публічною фінансовою та змістовною звітністю;
- мають досвід підтримки, співпраці чи взаємодії з органами місцевого самоуправління, та/або державними інституціями, та/або військово-цивільними адміністраціями (меморандуми, листи підтримки, приклади спільної діяльності).
Вимоги до змісту проектних пропозицій та бюджетів:
- Значна частина проєктної діяльності та бюджету може бути спрямована на інституційну підтримку організацій, в тому числі забезпечення їх сталого функціонування (заробітні плати та гонорари експертів, адміністративні та логістичні видатки, оренду, придбання необхідного обладнання, матеріалів, програмного забезпечення, оплату послуг зв’язку, тощо).
- Проект може включати діяльність з організаційного розвитку – стратегування, навчання, юридична підтримка, розробка процедур і стандартів роботи, підтримка команди, комунікаційні компоненти.
Також заохочують спрямованість діяльності та відповідних витрат бюджету на здійснення проектної діяльності організації відповідно до пріоритетів конкурсу для забезпечення триваліших та якісніших результатів – роботу з цільовими аудиторіями, органами влади, громадами.
Нагадаємо: «єРобота»: 2 тис учасників програми створять понад 4 тис робочих місць
Критерії відбору переможців конкурсу:
- Відповідність тематичним пріоритетам конкурсу;
- Чітке визначення потреб цільових груп, з якими працюватиме організація у рамках проєкту;
- Досвід та спроможність команди залучати благодійні пожертви та інші ресурси та впроваджувати успішні проєкти;
- Кількість осіб, які отримують допомогу внаслідок діяльності організації протягом проєкту;
- Реалістичність досягнення очікуваних результатів та відповідність заявленій меті;
- Відповідність бюджету планованій діяльності та очікуваним результатам.
Контактна особа: Ольга Гальченко, halchenko@irf.ua.
Довідково.
У 2023 році Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки ЄС розпочав проєкт «Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення». Метою цього проєкту є посилення внеску українського громадянського суспільства в політичний діалог щодо інтеграції в ЄС та відновлення України. Міжнародний Фонд «Відродження» є Рамковим партнером Європейського Союзу в Україні з грудня 2019 року.
Читайте також: «єРобота»: як за сприяння проєкту жителі Львівщини реалізовують бізнес-ідеї