Три обрані лікарні у Львові, Тернополі та польському Кросно перейдуть на якісно інший рівень надання паліативної допомоги
Відповідний грантовий договір підписали сьогодні у Львівській ОВА.
Сьогодні, 22 квітня, у Львівській ОВА відбулось підписання грантового договору для великого інфраструктурного проєкту «Розвиток паліативної та геріатричної допомоги, а також підвищення якості медичних послуг для онкохворих у лікарнях», який поширюватиметься на Львів, Тернопіль і Кросно. Відповідні документи підписали Міністерка фондів та регіональної політики Республіки Польща Катажина Пелчинська-Наленч спільно з директором Клінічної лікарні планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги Андрієм Миськівим.
«В Україні є майже 750 відділень паліативної допомоги. Люди з онкозахворюваннями потребують постійного догляду. Зараз у західних регіонах сконцентровано багато внутрішньо переміщених людей, які потребують такої допомоги. Тому цей проєкт є надзвичайно важливим. Ми тішимось, що маємо можливість його реалізувати, і відповідно відділення паліативної допомоги у Львові і Тернополі будуть розвинені до всіх необхідних стандартів, які є у провідних країнах Європейського Союзу», – зазначив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.
Як підкреслив очільник Львівщини Максим Козицький, область була і залишається однією з тих, куди найчастіше переїжджають вимушені переселенці. Якщо на початку повномасштабної війни це здебільшого були матері з маленькими дітьми, то зараз – переважно люди старшого віку, з інвалідністю та важкохворі.
«У Львівській області 45 закладів охорони здоровʼя уклали договір з НСЗУ та можуть стаціонарно надавати паліативну допомогу дорослим та дітям, 74 – мають мобільні бригади, які виїжджають до людей додому. На Львівщині також функціонують будинки підтриманого проживання й госпіси, які ми фінансуємо з обласного бюджету. Упродовж останніх років цей напрям суттєво розвинувся у нашій області, але потрібно більше.
Маємо подбати про всіх. Тому новий масштабний проєкт, який ми почали сьогодні, вкрай актуальний», – розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Загальний бюджет проєкту – 3,8 млн євро, з яких грантова підтримка становить 3,42 млн євро. Втілюватимуть його за кошти Євросоюзу в межах Програми Interreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027». Проєкт «Розвиток паліативної, геріатричної та медичної допомоги, а також підвищення якості надання медичних послуг онкологічним хворим у лікарнях Львова, Тернополя та Кросно» презентував директор 4-ї міської клінічної лікарні Львова Ярослав Чуловський.
У Львівській області проєкт реалізовуватимуть на базі Другого територіального медичного об’єднання Львова. Основні цілі проєкту включають створення нових медичних підрозділів, реконструкцію будівель, придбання сучасного медичного обладнання, а також організацію навчання медичного персоналу для поліпшення паліативної, геріатричної та онкологічної допомоги.
«Для Другого територіального медичного об’єднання Львова кошторисна вартість проєкту становить 2 мільйони євро, з них 1,8 мільйона євро – грант ЄС. У закладі заплановано створити стаціонарне відділення паліативної допомоги. Для цього будівлю 4-ї міської клінічної лікарні реконструюють – надбудують четвертий поверх, облаштують прогін, встановлять ліфт. Також на базі установи запрацює виїзна мобільна бригада паліативної допомоги. Завдяки проєкту Друге медичне об’єднання матиме ще й відділення психо-онкології, у якому зможуть надавати і реабілітаційні послуги тим, хто отримав поранення, травми, переніс важку форму інсульту. Також за грантові кошти придбають спеціалізоване медичне обладнання», – розповіла директорка департаменту міжнародного співробітництва Львівської ОВА Ірина Бутинець.
У межах проєкту передбачили створення стаціонарного відділення паліативної допомоги, хоспісних відділень для онкохворих, а також адаптацію медичних закладів до потреб людей старшого віку та реабілітації.
На реалізацію проєкту запланували 30 місяців. Він має велике значення для покращення якості життя пацієнтів, які потребують спеціалізованої медичної допомоги, а також для зміцнення співробітництва в медичній сфері між Україною та Польщею.
Максим Козицький подякував Польщі за партнерство, яке сприятиме розвитку паліативної медицини по обидві сторони кордону, а також Олегу Немчінову за підтримку на рівні Кабміну цього та інших важливих проєктів.
«Дякуємо Польщі за партнерство, яке сприятиме розвитку паліативної медицини з обох боків кордону. Дякую Міністрові КМУ Олегові Немчінову за підтримку на рівні Кабміну цього та інших важливих проєктів», – додав Максим Козицький.
Читайте також: На Личаківському кладовищі вшанували пам’ять полеглих українських та польських воїнів