У Львівському музеї історії релігії презентували шоу голограм дерев’яних церков Дрогобиччини
Виручені від продажу квитків кошти спрямують на закупівлю дронів для захисників.
Сьогодні, 15 січня, у Львівському музеї історії релігії відбулась презентація десяти 3D моделей та голограм у рамках проєкту «Парк мультимедійних голограм. Дерев’яні церкви Дрогобиччини».
«З 15 січня і аж до Великодня, щодня з 15 до 18 години, відвідувачі й гості музею зможуть побачити реалістичні віртуальні моделі храмів, розгледіти їхні архітектурні особливості», – розповів директор музею Орест Малиць.
Нагадаємо: «Портал в минуле»: у Белзі та Бродах встановили стенди доповненої реальності
Усі цифрові експонати оснащені інформаційними табличками з описом, позначкою на мапі та QR-кодом, який дозволить відвідувачеві за допомогою смартфона перейти на інформаційний ресурс, де міститься більше інформації про конкретний культурний об’єкт.
Оглянути моделі церков можна також за посиланням: https://www.respecthotel.com.ua/3d-modeli-najstarshyh-derev-yanyh-tserkov-drogobychchyny/
Це спільний благодійний проєкт Львівського музею історії релігії, спа-готелю «Респект Карпати» і благодійного фонду «Допомога і турбота». Спрямований на збереження та популяризацію унікальної дерев’яної сакральної архітектури регіону, а крім того, на збір коштів для допомоги нашим захисникам. Ціль – 1 000 000 гривень.
«Виручені кошти від продажу квитків спрямують на закупівлю дронів для наших захисників. Запрошуємо до Львівського музею історії релігії оглянути виставку мультимедійних голограм і в такий спосіб долучитися до благодійної ініціативи», – наголосила наукова співробітниця музею Олена Малюга.
У рамках проєкту провели фотограмметрію та візуалізацію десяти дерев’яних церков Дрогобицького району, які є не лише цінними пам’ятками архітектури, але й свідками історії та традицій регіону.
«З початку повномасштабного вторгнення росії почалася більш активна робота зі збереження культурної спадщини. Ті сакральні пам’ятки, які презентували, є нашим духовним надбанням. Візуалізація десяти унікальних церков – це важлива і потрібна справа, що дасть змогу нашим нащадкам вивчати нашу багату культурну історичну спадщину.
І ще одне вкрай важливе – те, що ми маємо нагоду зібрати кошти для потреб наших захисників. Щиро дякую усім причетним до реалізації цього проєкту», – зазначив начальник відділу мистецтв та розвитку культури Департаменту з питань культури, національностей та релігій Василь Гладкий.
Читайте також: У Національному музеї у Львові відкрили виставковий проєкт «Під крилом янгола»