Єзуїтська служба біженців в Україні підбила підсумки 15-річної діяльності

Єзуїтська Служба Біженців 2
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував благодійній організації за активну співпрацю у напрямі допомоги ВПО.
Сьогодні відбувся захід «Єдність у діяльності: Спільна мета, спільний успіх». У такий спосіб БО «БФ «Єзуїтська служба біженців в Україні» представила підсумки 15-річної діяльності, основні напрями у допомозі ВПО та розробку спільної стратегії реагування на подальший план заходів на 2024 рік.
Привітав присутніх начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
«Для нас вкрай важливо мати таких партнерів і дякую за вашу роботу в Україні. Ми сьогодні збирали раду ВПО і ті питання, які вони піднімали під час зустрічі, дуже перегукуються з тим, що ви вже робите.
Насамперед – психологічна підтримка, психоемоційна підтримка і люди першого контакту, для того, щоб зрозуміти, яку допомогу потрібно надавати. Людям, які змушені переїжджати, дуже часто складно знайти роботу, зорієнтуватися в суспільстві, навіть елементарно влаштувати своїх дітей до школи. І можливість психологічної підтримки дозволить полегшити вирішення цих питань.
Друге – це створення Центрів підтриманого проживання. Адже люди, які у нас залишаються, це часто незахищені верстви населення: люди старшого віку або з інвалідністю. І важливо мати можливість не тільки їх поселити, а й правильно соціалізувати. В нас часто не вистачає такого досвіду і можливостей. Тому для нас є важливими саме ці знання: як правильно піклуватись, дати відповідні знання і вміння. Щоб людина відчувала, що приносять користь суспільству.
Третє – створення Центрів дозвілля спільно з громадами, які також не лише допоможуть новим мешканцям соціалізуватись в громаду, а й громаді ефективніше і адресно допомагати. Мешканцям громад важливо навчитись бачити у ближньому перш за все людину. І чим більше таких закладів буде у громадах, зокрема маленьких містечках, селах, тим більше ми зможемо надати допомоги», – зазначив очільник області.
Як розповіла радниця начальника ЛОВА, голова Координаційного центру підтримки цивільного населення при ЛОВА Галина Бордун, спеціалісти медико-психологічної допомоги продовжують допомагати перемвщеним особам на Головному залізничному вокзалі, надалі ВПО можуть звертатись у координаційні центри.
«Для того, щоб щось робити, потрібно об’єднатися і власне ініціатива створення медико-психологічної допомоги, координаційних центрів йде від ЛОВА. Спеціалісти медико-психологічної допомоги продовжують допомагати людям, які приїжджають на Львівщину. Зрозуміло, що їх є менше, аніж у перші місяці повномасштабного вторгнення, але вони мають свої запити. Так, якщо говорити про потреби, то це часто категорія вразливого населення і тут дякую Єзуїтській службі, адже ви активно почали долучатись до допомоги цій категорії. Для нас важливо, щоб переміщена особа могла давати собі раду і надалі, підтримати її так, щоб вона мала силу для подальшого самостійного життя», – зазначила Галина Бордун.
Більше про розвиток психосоціальної допомоги: https://loda.gov.ua/news/78381
Зазначимо, що зараз на Львівщині є більше ніж 350 центрів надання психосоціальної допомоги. Карта: https://loda.gov.ua/project/57381
Отримати психосоціальні послуги або інші види підтримки, стати партнером і долучитись до надання психосоціальної допомоги на Львівщині: https://linktr.ee/coordination.centers.lviv
Координаційні центри створені з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького, стратегію роботи КЦ при ЛОВА з 2023 року координує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Довідково:
«Єзуїтська служба біженців» (Jesuit Refugee Service, JRS) – це міжнародна гуманітарна організація, яка працює з біженцями та внутрішньо переміщеними особами у 57 країнах світу.
Основні напрями діяльності :
Провадження гуманітарної допомоги:
JRS забезпечує біженців і внутрішньо переміщених осіб основними потребами, такими як харчування, вода, санітарія, медична допомога та житло. Організація працює в областях, де є велика потреба в гуманітарній допомозі.
Освіта:
JRS здійснює проекти з освіти для біженців та внутрішньо переміщених осіб, надаючи їм можливість отримати навчання та розвивати свої здібності. Це може включати формальну та неформальну освіту, а також професійну підготовку.
Захист прав біженців:
Організація виступає за права біженців і внутрішньо переміщених осіб, допомагаючи їм отримати доступ до правосуддя та захищаючи їх від будь-якої форми дискримінації чи насильства.
Психосоціальна підтримка:
JRS надає психологічну та соціальну підтримку біженцям, які можуть переживати травматичні події чи стрес внаслідок конфліктів і переслідувань.
Заохочення сталого розвитку:
Організація працює над проектами, спрямованими на сталий розвиток, такі як розвиток громад та підтримка економічних можливостей для біженців.
В цілому, мета JRS – це сприяти покращенню умов життя біженців і внутрішньо переміщених осіб, а також підтримувати їхню самостійність та інтеграцію в новому оточенні.